BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH – SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Zbliżają się ferie zimowe, na które uczniowie czekają z niecierpliwością. W związku z tym warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Dnia 25 stycznia 2024 r., dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, odbyło się spotkanie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Tematem spotkania było „Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 4–8.

Sierżant sztabowy Konrad Rybicki z Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kole oraz dzielnicowy sierżant sztabowy Łukasz Marciniak przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa, które obowiązują zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i podczas spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

Policjanci ostrzegali przed wchodzeniem na skute lodem jezioro, staw i rzekę oraz urządzaniem na nich ślizgawek. Przypomnieli również, że zjazdy na sankach powinny odbywać się w miejscach, gdzie górki nie kończą się na ruchliwych drogach. Funkcjonariusze omówili także zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.