Szkolna Kasa Oszczędności

Opiekunami SKO w Szkole Podstawowej nr 2 są p. Jolanta Mikołajczyk i p. Agnieszka Lubczyńska.

W poniedziałki i środy od godziny 10:45 do 11:15 uczniowie lub rodzice uczniów mogą zapisywać się oraz dokonywać wpłat/wypłat pieniężnych. Inny termin można uzgodnić z opiekunem SKO.

Szkolne Kasy Oszczędności to program edukacyjny PKO Banku Polskiego, który od ponad 75 lat uczy najmłodszych oszczędzania i przedsiębiorczości. Uczniowie "Dwójki" rozpoczęli przygodę z oszczędzaniem we wrześniu 2012r.

Cele SKO:

-     praktyczna nauka zarządzania finansami osobistymi,

-     przekazanie wiedzy na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,

-     propagowanie idei oszczędzania,

-     wzmocnienie postaw przedsiębiorczych.

Zachęcamy do odwiedzenia bloga SKO - Zielone Koło-SP2 - Szkolne Blogi. Opiekunowie bloga dzielą się tam informacjami dotyczącymi działań, akcji, zamierzeń szkolnego klubu SKO. Odwiedź stronę i zostaw swój głosik. Uśmiech