Statystyki

  • Odwiedziło nas: 41821691
  • Do końca roku: 252 dni
  • Do wakacji: 59 dni

Kontakt

62-600 Koło, ul. Poniatowskiego 22

tel. 63 2720398, fax. 63 2619792

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Pedagog szkolny poleca

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły włączają się w ogólnopolski program "Zachowaj Trzeźwy Umysł", który w roku 2024 odbywa się pod hasłem „Bliżej siebie i innych, z dala od używek”.

„Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?” - Warsztaty Umiejętności Wychowawczych dla rodziców

Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie rozpoczyna kolejną edycję Warsztatów Umiejętności Wychowawczych dla rodziców pod nazwą „Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły, jak mówić, żeby dzieci nas słuchały?” opracowanych na podstawie książek Adele Faber i Elaine Mazlish pod tym samym tytułem oraz Tomasa Gordona „Wychowanie bez porażek”.

PEDAGOG POLECA: CYBERUZALEŻNIENIE - JAK ROZPOZNAĆ?

Zachęcam rodziców, opiekunów do zapoznania się z informacjami dotyczącymi cyberuzależnienia wśród dzieci.

Iwona Herman - pedagog szkolny

PEDAGOG POLECA: WIRTUALNY ŚWIAT – PORADNIKI DLA RODZICÓW

Zachęcam rodziców, opiekunów do zapoznania się z poradami dotyczącymi tematu: Wirtualny świat – poradniki dla Rodziców.

Poradniki dostępne są w plikach do pobrania, lub na stronie internetowej:

Iwona Herman - pedagog szkolny

JAK ROZMAWIAĆ Z DZIEĆMI O WOJNIE W UKRAINIE I WSPIERAĆ JE W PRZEŻYWANIU LĘKU?

Informacja o wojnie na Ukrainie wstrząsnęła nami wszystkimi. W tej trudnej sytuacji pojawia się w nas troska o dzieci, o ich stan emocjonalny.

W związku z powyższym zachęcam do zapoznania się z poradami dotyczącymi tematu: W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o wojnie?

https://kosmosdladoroslych.pl/ale-temat/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie-w-ukrainie/

https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/psychika/news-jak-rozmawiac-z-dzieckiem-o-wojnie-porady-psychologa,nId,5855769#crp_state=1  

 Iwona Herman - pedagog szkolny

ALARMUJĄCE DANE NA TEMAT KORZYSTANIA DZIECI Z INTERNETU

„Powszechny dostęp do sieci internetowej, a także szybko rosnąca popularność portali społecznościowych sprawiają, że łatwo stracić czujność i zapomnieć, jakie są granice bezpiecznego korzystania z internetu. Statystyki wskazują, że dzieci najczęściej zaczynają korzystać z telefonu komórkowego już w wieku 7–8 lat, a co czwarty 5–6-latek korzysta z internetu. Objawy uzależnienia od internetu obserwujemy coraz częściej wśród młodszych internautów, u których zauważalny jest syndrom FOMO, coraz częściej określanego mianem choroby cywilizacyjnej.”

Zachęcam rodziców do zapoznania się z dalszą częścią artykułu:

https://operon.pl/Aktualnosci/Wszystko-co-najwazniejsze/Alarmujace-dane-na-temat-korzystania-dzieci-z-internetu?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=Uzaleznienie+od+internetu+wsrod+dzieci

Prof. Jędrzejko: Cyfrowe piekiełko naszych dzieci

"Nasze dzieci tkwią w szumie informacyjnym, jeszcze nie w piekle, ale w piekiełku. Powinni towarzyszyć im tam mama i tata, potem nauczyciele. Prorozwojowy potencjał sieci wykorzystuje jedna czwarta dzieci i młodzieży. Resztę trzeba tego nauczyć." - mówi w rozmowie z PAP prof. Mariusz Jędrzejko.

Zachęcam rodziców do zapoznania się z artykułem:  

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C944867%2Cprof-jedrzejko-cyfrowe-piekielko-naszych-dzieci.html 

PRZECIWDZIAŁANIE AGRESJI I PRZEMOCY – ZAJĘCIA W KLASIE 8B

W klasie 8B zostały przeprowadzone kolejne zajęcia przez psychologa i pedagoga szkolnego tym razem na temat: Przeciwdziałanie agresji i przemocy. Uczniowie bardzo chętnie wypowiadali się oraz pracowali w grupach.

Pomóż dziecku uwierzyć w siebie - rady pedagoga szkolnego

Poczucia własnej wartości, czy wiary w siebie nie da się odziedziczyć, dziecko buduje je przez wiele lat. A my, dorośli, możemy mu w tym bardzo pomóc. 

Jak pomóc dziecku uwierzyć w siebie i jak mówić dzieciom o swojej miłości? - zachęcam Państwa do zapoznania się z radami.

800 800 605 - całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów „Pomagamy”

Od  6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl