Statystyki

  • Odwiedziło nas: 3020930
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 198 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

                                                                                                                                                                                                       

Mikołajki w naszej szkole

Szósty grudnia, Mikołajki - to lubią wszyscy! Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia do szkoły ubrani "na czerwono", św. Mikołaj rozdawał słodkie upominki, a dodatkową atrakcję był szkolny pokaz talentów "Mam talent". 

Sygnalizatory świetlne zbudowała klasa 2B

W ramach przygotowań do zajęć „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” uczniowie klasy 2b na zajęciach plastycznych wykonali sygnalizatory świetlne. Przypomnieli sobie również podstawowe zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. 

"CYFROWA SZKOŁA Wielkopolska@2020" - projekt badawczy

Od listopada w naszej szkole realizowany jest projekt „CYFROWA SZKOŁA Wielkopolska@2020”. W ramach przedsięwzięcia w szkole zainstalowana została nowoczesna sieć bezprzewodowa, a nasi uczniowie będą uczestniczyć w tworzeniu Cyfrowej Mapy Dorzecza Warty, mając do dyspozycji: tablety, laptop, stację pogodową oraz sensedisc – urządzenia służące do pomiarów środowiska przyrodniczego.

Szkolenie w zakresie samoobrony przed psami

29 listopada w naszej szkole zostało przeprowadzone spotkanie edukacyjno - profilaktyczne z zakresu samoobrony przed atakujacymi psami.  Zajęcia poprowadzili panowie Mirosław Różański i Piotr Danielewski. Szkoleniowcy przeprowadzili z naszymi uczniami interesującą pogadankę, podczas której zwrócili szczególną uwagę na  częste błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Trenerzy wytłumaczyli, w jaki sposób należy zachować się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku. Uczniowie również ćwiczyli postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów.

 

„Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze”, czyli andrzejki w naszej szkole

Nie trzeba znać żadnego Andrzeja, żeby świętować jego imieniny. Tak też było i w naszej szkole. Wszyscy z niecierpliwością czekali, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Przepowiednie dostarczały wszystkim wiele śmiechu i radości.

Doradztwo zawodowe - uczniowie poznali zawód mechanika samochodowego i elektromechanika

Dnia 27.11.2019r. chłopcy z klas ósmych poznali tajniki zawodu mechanika samochodowego i elektromechanika. Właściciel zakładu Bosch, pan Bogumił Nowicki, przekazał uczniom podstawowe wiadomości na temat pracy w zakładzie, gdzie naprawiane są pojazdy mechaniczne. Przedstawił drogę kształcenia w zawodzie mechanik i elektromechanik oraz opowiedział o praktykach, jakie można odbyć w jego zakładzie. Przedstawił zakres prac odbywających się w stacji kontroli i demontażu pojazdów. Zachęcił słuchaczy do wyboru drogi kształcenia zawodowego, zaprezentował stanowiska pracy.

Klasowy Dzień Uśmiechu w 3B

Klasa 3B wraz z wychowawczynią, panią Anną Machowicz obchodziła Klasowy Dzień Uśmiechu. Skąd pomysł? Już wyjaśniamy – 3B często na lekcjach rozmawia o tym, jak radzić sobie z agresją, co ją wywołuje i dlaczego jej ulegamy, ale uczy się także jak sobie z nią radzić. Uczniowie uznali, że jednym z najlepszych sposobów jest śmiech i stąd pomysł na Klasowy Dzień Uśmiechu. Wszyscy założyli śmieszne gadżety, aby wzajemnie pośmiać się i tym samym rozładować niepotrzebne napięcie.
To był wesoły i udany dzień. Z pewnością wiele się nauczyli.

 

Program Erasmus+ w naszej szkole - podsumowanie jesieni

      Po raz piewszy w dziejach naszej szkoły realizowany jest unijny program Erasmus+. We współpracy z dziećmi i nauczycielami z innych krajów nasza placówka realizuje projekt: „Cultivating Social Responsibility”, czyli rozwijanie odpowiedzialności społecznej, uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych i znajdujących się w trudnej sytuacji. To, co najtrudniejsze już za nami: organizacja tygodniowego pobytu gości z Turcji, Macedonii Północnej, Słowacji i Rumunii w naszej szkole, domach naszych uczniów, liczne spotkania robocze, warsztaty, zajęcia integracyjne, zwiedzanie Polski i mnóstwo innych atrakcji. Udało się wspaniale, co jest wielką zasługą rodziców, uczniów i nauczycieli szkoły zaangażowanych w projekt.

     Dziś, po kilku tygodniach od spotkania wiemy już, że spotkanie w Kole jest znakomicie oceniane przez naszych gości, a dobra opinia o szkole i mieście Kole rozchodzi się po Europie. Przypominając tamte wydarzenia raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu - zwłaszcza naszym dzieciom oraz ich fantastycznym rodzicom.

Bezpieczna droga do przedszkola z SKO

Przedszkolaki z grupy 0B spisały się na medal. Wykonały makietę "Bezpiecznej drogi z SKO", która przedstawiała okolice naszej szkoły. Żyrafka Lokatka, tak lubiana przez dzieci, przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i domu.

Ciekawa lekcja biologii w klasach szóstych

Uczniowie klasy 6A i 6B na lekcji biologii mieli nietypowego gościa. Aby jak najlepiej poznać budowę, środowisko życia i znaczenie dżdżownicy w przyrodzie, pani Magdalena Hetman–Kurzawińska – nasz biolog, "zaprosiła" na zajęcia dżdżownicę. 

Klasa 3 B poznaje zawody swoich rodziców

Od trzech lat uczniowie klasy 3b w ramach edukacji zawodoznawczej poznają zawody, które wykonują ich rodzice. Uczniowie wraz z wychowawczynią, panią Anną Machowicz, która patronuje tej akcji, poznali zawód grafika komputerowego, fizjoterapeuty, a ostatnio strażnika miejskiego.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 2b

25 listopada jak każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Miękki, puchaty i taki z łatką, najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Dzień Pluszowego Misia u naszych przedszkolaków

Dzieci lubią misie, wszystkie - małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie. Jak co roku przedszkolaki świętowały Dzień Pluszowego Misia. Jest to święto obchodzone bardzo szczególnie.

Przedszkolaki z grupy 0B z wizytą w gabinecie weterynaryjnym

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt. 

Rozstrzygnięto konkurs recytatorski pt. "Poezja jest kobietą"

21 listopada w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole rozstrzygnięto konkurs recytatorski pt. "Poezja jest kobietą".

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Paulina Robaszkiewicz i Aleksandra Łukomska recytując wiersze Wisławy Szymborskiej.

Paulina Robaszkiewicz zajęła II miejsce otrzymując dyplom i nagrodę książkową, natomiast Ola Łukomska - dyplom i wizytówki placówki. 

SP2 w Kole wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu SKO

Szkoła Podstawowa nr 2 w Kole dzięki aktywnej działalności w SKO została nagrodzona w październikowej edycji konkursu tytułem „SKO Blog Miesiąca Października”.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Za oknem pochmurno, pada deszcz, ale to dzień, w którym powinniśmy sobie uświadomić, że człowiek nie jest z natury istotą złą - drzemią w nas niewyczerpane pokłady dobra. Warto więc okazywać bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra wobec innych ma moc uszczęśliwiania - nie tylko obdarowanego, ale także tej osoby, która życzliwość okazuje.

Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką!

 

„Mam pomysł na biznes” – Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

W dniu 19 listopada 2019 roku wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Mam pomysł na biznes” zorganizowanego przez SKO przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Świętego Mikołaja w Kole, PKO Bank Polski oddział 1 w Kole oraz Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.

Finał wojewódzki rozpoczęty!

Informujemy, że Pani Patrycja Krych, nauczycielka przedszkola naszej szkoły, nominowana do tytułu „Nauczycielka Przedszkola Roku 2019” zdobyła najwięcej głosów w naszym powiecie! tym samym bierze teraz udział w głosowaniu w finale wojewódzkim.

Pani Patrycji gratulujemy!

Państwa prosimy o udział w głosowaniu. Trwa ono tylko do 27 listopada, do godz. 21.00.

Zajęcia sensoryczne w grupie 0D

Ciastolina zrobiona samodzielnie, zafarbowana barwnikami spożywczymi, makaron w różnych kolorach – to przepis na naukę przez zabawę u przedszkolaków w grupie przedszkolnej 0D. Dzieci bawiły się doskonale.

Zachęcamy do obejrzenia  galerii zdjęć.