Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1356672
  • Do końca roku: 284 dni
  • Do wakacji: 92 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

                                                                                                                                                                                                       

Piłka siatkowa - Memoriał Henryka Szurgota

    Memoriał Henryka Szurgota w siatkówce chłopców odbył się w niedzielę 18 marca na hali MOSIR w Kole. Wśród trzynastu drużyn rywalizujących w zawodach byli również chłopcy z naszej szkoły, którzy zaprezentowali się znakomicie. Jak burza przeszli przez eliminacje i półfinały i dopiero w meczu finałowym lepsza okazała się utytułowana drużyna Wilki Wilczyn.

Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku

Trzy drużyny wzięły udział w turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku na szczeblu powiatowym, który odbył się w Kole na hali MOSIR. Zwycięzcami zmagań zostali nasi chłopcy, któzy tym samymn awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

Przybyły trzy z pięciu zgłoszonych drużyn : Wółka Czepowa, Dąbie i SP 2 Koło. Nasi chłopcy /rocznik 2008 i młodsi/ w pierwszym meczu pokonał Wólkę Czepową 6:0 i stało się jasne że mecz z Dąbiem zadecyduje o awansie na finał wojewódzki. Po ierwszej połowie SP 2 Koło prowadziło 2:0 ale Dąbie po przerwie doprowadziło do wyrównania. Decydującą o awansie bramkę zdobyli nasi chłopcy i zwyciężyli 3:2. Skład zwycięzkiego zespołu: Natan i Martin Czajkowscy, Wiktor Jaskuła, Fabian Antonkiewicz, Franciszek Szkudlarek, Dominik Wieczorek i Wiktor Przystański. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Natan Czajkowski. Opiekunem naszego zespołu był pan Marek Burdziński.

Żegnamy zimę!

     Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wiosny: śpiewu ptaków, kwitnących kwiatów i ciepła. Już jutro pierwszy dzień wiosny! A zima? Też ją lubimy, pod warunkiem, że przynosi śnieg, a z nim mnóstwo zabawy i radości. Zimę żegnamy krótkim filmikiem z naszych śniegowych zabaw.


Dzień Otwartych Drzwi - już w sobotę!

     W Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi, w sobotę 17 marca, w odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi. W związku z tym społeczność szkolna, dyrekcja i nauczyciele zapraszają dzieci i rodziców do odwiedzenia szkoły i poznania jej niezwykłej oferty. Zapraszamy w godzinach 10:00 - 13:00.

Puchar Tymbarku - zwyciężamy w mieście w powiecie kolskim

Turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku na szczeblu powiatowym odbył się w Kole na hali MOSIR dnia 27 lutego.

Przybyły trzy z pięciu zgłoszonych drużyn : Wółka Czepowa, Dąbie i SP 2 Koło. Nasi chłopcy /rocznik 2008 i młodsi/ w pierwszym meczu pokonał Wólkę Czepową 6:0 i stało się jasne że mecz z Dąbiem zadecyduje o awansie na finał wojewódzki. Po ierwszej połowie SP 2 Koło prowadziło 2:0 ale Dąbie po przerwie doprowadziło do wyrównania. Decydującą o awansie bramkę zdobyli nasi chłopcy i zwyciężyli 3:2. Skład zwycięzkiego zespołu: Natan i Martin Czajkowscy, Wiktor Jaskuła, Fabian Antonkiewicz, Franciszek Szkudlarek, Dominik Wieczorek i Wiktor Przystański. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany Natan Czajkowski. Opiekunem naszego zespołu był pan Marek Burdziński.

Spektakl profilaktyczny "Obcy człowiek"

    Uczniowie klas VI i VII oraz gimnazjaliści wzięli udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Obcy człowiek” w wykonaniu młodzieży działającej w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.

Dzień Kobiet: kwiaty, upominki i mnóstwo humoru

   Ósmego marca obchodziliśmy Dzień Kobiet: nasi chłopcy i panowie jak zwykle okazali sie dżentelmenami i nie zapomnieli o swoich koleżankach, wręczając im kwiaty i drobne upominki. Osobnym prezentem był występ gimnazjalistów, którzy wcielając się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy z humorem opisali relacje damsko-męskie.

KLASY SPORTOWE ZAPRASZAJĄ!!!

     Rozpoczyna się nabór kolejnych roczników dzieci do klas sportowych czwartej i siódmej o profilu PIŁKA NOŻNA i KORFBALL. Zachęcamy do obejrzenia filmu z treningu naszych uczniów i jednocześnie zapraszamy do naszej szkoły:  w sobotę, 17 marca podczas DNIA OTWARTYCH DRZWI odbędą się pokazowe treningi piłki nożnej i korfballu.

 


Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

    Kolejny już rok nasza szkoła włączyła się w obchody Kolskiego Tygodnia Żołnierzy Wyklętych. Wzruszający i pełen emocji montaż słowno-muzyczny pod tytułem "Niezłomnym..." zaprezentowany został pierwszego marca w kolskim kościele farnym przed mszą świętą w intencji bohaterów.

Nabór do klas sportowych - wywiad z naszymi trenerami

     Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi jak co roku ogłasza nabór do oddziałów sportowych o profilu piłki nożnej i korfballu. Dnia 17 marca od godziny 10:00 do 13:00 szkoła zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi, podczas którego odbędzie się trening pokazowy (godz. 11:00), a także spotkanie dotyczące naborów na rok 2018/2019 dla uczniów klas IV i VII szkoły podstawowej o profilu piłki nożnej i korfballu.

Waldemar Pietrzak uhonorowany przez Radę Powiatu

    Cieszymy się i jesteśmy niezmiernie dumni, że trener kolskich korfballistów i nauczyciel naszej szkoły Waldemar Pietrzak uhonorowany został przez Radę Powiatu dyplomem uznania. 

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018-2019

    Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice! W imieniu Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole zapraszamy Państwa do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej edukacji Waszych dzieci w klasach pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole oraz w oddziałach przedszkolnych i sportowych naszej placówki.

Zdjęcia z balu karnawałowego przedszkolaków

Choć o balu karnawałowym przedszkolaków już informowaliśmy - odbył się on przed feriami zimowymi,  dziś dzielimy się z naszymi czytelnikami mnóstwem zdjęć, które oddają wspaniałą atmosferę karnawałowej zabawy.

Korfball - lekcja wychowania fizycznego

     Lubicie korfball? My też, i to bardzo! UKS Maratończyk prowadzony przez trenera Waldemara Pietrzaka to już ponad 20 lat tradycji, a już wkrótce nabór do kolejnych klas sportowych o profilu korfball/piłka nożna. Tymczasem zapraszamy na film "Korfball - lekcja wychowania fizycznego" z udziałem uczniów naszej klasy sportowej. 


Ferie zimowe w naszej szkole

    W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły korzystali z odbywających się w szkole zajęć. Sport, gry zespołowe, zabawy na świeżym powietrzu, nauka gotowania, zajęcia plastyczne i wiele innych atrakcji sprawiły, że dzieci znakomicie się bawiły.

Karnawałowe szaleństwa uczniów klas I-III i przedszkolaków

    Na wielkim balu karnawałowym spotkali się uczniowie klas I-III naszej szkoły podstawowej. Nieco wcześniej wspaniale bawiły się przedszkolaki. Dzieci, nauczyciele i  rodzice pięknie przystroili salę, Ci ostatni dodatkowo zadbali o przekąski i napoje. Zabawę prowadził profesjonalny DJ, dzięki któremu dzieci świetnie się bawiły.

   

Koncert dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły wystąpili przed pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej przy ul. Poniatowskiego w Kole z koncertem świąteczno-zimowym. Odbył się on w ubiegłym tygodniu i przyniósł starszym, często schorowanym i niepełnosprawnym osobom wiele wzruszeń. 

ZAPRASZAMY NA FERIE ZIMOWE - zapisy do piątku!

    Zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapisywania się na zajęcia, które odbywać się będą podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych, czyli w dniach 12-16 lutego 2018 r. Jak zawsze w ferie czeka na dzieci wiele atrakcji: zajęcia sportowe dla starszych i młodszych, tenis stołowy, nauka gotowania pysznych smakołyków, gry planszowe, zajęcia plastyczne i komputerowe.

Dla rodziców i uczniów - Dzień Bezpiecznego Internetu

    Już jutro, 6 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Zachęcamy rodziców oraz uczniów do zapoznania się z materiałami i poradnikami, które poświęcone są tematowi bezpieczeństwa w sieci Internetowej: www.saferinternet.pl