Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1473411
  • Do końca roku: 163 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

                                                                                                                                                                                                       

Zakończenie roku szkolnego

    Nareszcie nadszedł upragniony czas wakacji! Ostatnim akcentem roku szkolnego było uroczyste zakończenie nauki połączone z wręczeniem świadectw,  nagród i dyplomów dla najlepszych uczniów i sportowców oraz podziękowań dla rodziców, którzy włączali się aktywnie w pracę na rzecz szkoły. 

Pani Iwona Domańska przechodzi na emeryturę.

    Po trzydziestu sześci latach pracy naszą szkołę opuszcza pani Iwona Domańska; znakomita i niezwykle lubiana wychowawczyni oraz nauczycielka histori i wiedzy o społeczeństwie przechodzi na zasłużoną emeryturę. Piękną i wzruszającą akademię przygotowali dla swojej ulubionej nauczycielki uczniowie i absolwenci, a dodatkowo - w dniu zakończenia roku szkolnego - Pani Iwona otrzymała podziękowania od koleżanek i kolegów, związkowców i dyrekcji szkoły.

Pożegnanie absolwentów szkoły

      Uroczystość oficjalnego pożegnania absolwentów już za nami. Dziewczęta i chłopcy z klas trzecich gimnazjum opuszczają mury naszej szkoły, a łzy wzruszenia, które widać było u wielu  z nich pozwalają nam wierzyć, że to miejsce pozostanie na zawsze w ich życzliwej pamięci.

Dzieci z "zerówki" żegnają przedszkole

     To był ważny dzień dla dzieci z "zerówki" - zakończenie przedszkolnej edukacji; pożegnanie z misiami, lalkami, samochodzikami i innymi atrybutami przedszkolaka, ale przede wszystkim rozstanie z ulubionymi wychowawczyniami... A od września - witaj szkolna ławko!

Piknik rodzinny klasy 1A

     W ostatnią środę przed zakończeniem roku szkolnego rodzice dzieci z klasy 1A wraz z wychowawczynią p. Anną Trębacką zorganizowali piknik sportowo-integracyjny. Wszyscy bawili się wspaniale, a stoły uginały sie pod ciężarem smakołyków. Nie mogło też zabraknąć ogniska i pieczonych na nim kiełbasek. 

Wycieczka do teatru w Kaliszu na spektakl "Kopciuszek"

    W dniu 7 czerwca 2018r. tj. w czwartek przedszkolaki z grupy 5 i 6-latków  wraz z opiekunami oglądali na deskach dużej sceny przedstawienie „Kopciuszek” Jewgienija Szwarca w reżyserii dyrektora kaliskiej sceny Bartosza Zaczykiewicza. 

Przedszkolaki z grupy 0A świętują Dzień Mamy i Taty iraz Dzień Dziecka

Maj i czerwiec to miesiące bogate w radosne i ciekawe wydarzenia w grupie przedszkolnej 0A. Zapraszamy na relację z Dnia Mamy i Taty oraz Dnia Dziecka.

Przedszkolaki na Dziecinadzie 2018 w kolskim liceum

     To była już 15 edycja „Dziecinady” odbywającej się w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. W okolicach kalendarzowego Dnia Dziecka mury kolskiego „ogólniaka” jak co roku odwiedzają przedszkolaki, by w swoje święto wziąć udział w wielu atrakcjach.

Dzień Rodziny oraz wycieczka maluchów

    Wśród najważniejszych wydarzeń ostatnich tygodni w grupie przedszkolnej "Misie" był Dzień Rodziny obchodzony wspólnie z rodzicami oraz wycieczka do Zoo Safari w Borysewie.

Bajkowy, taneczny i filmowy - wspaniały koncert naszych uczniów w MDK!

    Za nami kolejny koncert z cyklu ''Dzieci - Rodzicom"; tym razem pod hasłem ''Bajkowo, filmowo, tanecznie''. Wspaniałe układy taneczne i piosenki, kolorowe stroje i fryzury przygotowane przez rodziców, ale przede wszystkim - świetna zabawa dla naszych małych artystów - taki był nasz koncert.

Akcja "Przyjazna Komenda"

     Uczniowie klasy 1B szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią p. Anną Machowicz i pedagogiem szkolnym p. Iwoną Herman wzięli udział w akcji „Przyjazna Komenda” zorganizowanej przez  Policjantów Zespołu ds. Nieletnich i Patologii kolskiej jednostki. 

Zapraszamy na Kosmiczną Akademię!

     Już dziś zapraszamy na wielkie święto miłośników kosmosu: Kosmiczna Akademia w Miejskim Domu Kultury to wydarzenie, którego partnerem organizacyjnym jest nasza szkoła. W najbliższy wtorek, 19 czerwca o godz. 9:30 poznamy to, co w kosmosie najciekawsze.

Nie ma jak rower!

Transport rowerowy: zdrowo, aktywnie i ekologicznie. A szkolny "parking" - prawie jak w Holandii lub Pekinie Uśmiech

Kolejne szkolenie dla nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

     Nasi nauczyciele są niestrudzeni w poszukiwaniu najnowocześniejszych metod i narzędzi dydaktycznych. I właśnie dziś nauczyciele przedmiotów przyrodniczo-matematycznych uczestniczą w szkoleniu "Upowszechnienie eksperymentu i doświadczenia jako strategii pracy nauczyciela".

Pomagamy bezdomnym pieskom z "Przytuliska"

    Po raz kolejny nasi uczniowie odwiedzili schronisko dla psów - akcja pomocy bezdomnym zwierzętom trwa bez przerwy od kilku lat. Tym razem odbywa się w ramach projektu uczniowiskiego i poza doraźnym wsparciem schronisk ważne jest uwrażliwienie uczniów na los porzucanych lub maltretowanych pupili.

Ach, to był bal...

     Wspaniale bawili się nasi gimnazjaliści podczas swojego pierwszego, tak ważnego balu. Rozpoczął się on - tradycyjnie - polonezem; polonezem jak w "Panu Tadeuszu" - w plenerze, co dodało niezwykłego uroku tańcowi naszej młodzieży. 

Zwycięstwa i Puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla "Maratończyka" Koło!

     W sobotę na kolskiej hali MOSiR rozegrany został turniej finałowy o Puchar Polskiego Związku Korfballu w kategoriach junior młodszy i junior starszy. Niezwykle ważnym wydarzeniem - oprócz zwycięskich meczy naszych zawodników - było wręczenie Pucharu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne osiągnięcia sportowe w stulecie odzyskania niepodległości.

 

 

Policja poszukuje zaginionej Andżeliki

     Za pośrednictwem naszej witryny informujemy o poszukiwaniach naszej byłej uczennicy, Andżeliki Rutkowskiej, która zaginęła w 1997 roku. Policja publikuje zdjęcie dziecka oraz wizerunek jej aktualnie prawdopodobnego wyglądu.

FILMOWO, BAJKOWO, TANECZNIE - zapraszamy na koncert!

     Już w najbliższy piątek, 8 czerwca o godz 17:00 wielki koncert pt. "Filmowo, Bajkowo, Tanecznie"! Uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje niezliczone talenty muzyczne, taneczne i aktorskie na scenie Miejskiego Domu Kultury w Kole. Zapraszamy!

Rodzinny piknik klasy 1B

     Z okazji Dnia Dziecka dzieci z klasy 1B wraz z rodzicami i wychowawczynią uczestniczyły w pikniku sportowo-rekreacyjnym w Lubinach. Nie brakowało dobrej zabawy i rodzinnej atmosfery, a dzieci wróciły do domu pełne pozytywnych wrażeń.