tel. 63 2720398

DZIEŃ ZIEMI - 0A

Co roku 22 kwietnia na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się skąd biorą się motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki. Tego dnia założyliśmy zielone ubrania, aby mocniej podkreślić obchody święta naszej planety. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną.

Nasze przedszkolaki z grupy 0A także uczą się jak żyć ekologicznie. W czwartek 22.04.2021 r. szczególne zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Towarzyszył nam kolor zielony oraz piosenki, tańce i pląsy. Dzieci brały udział w zajęciach plastycznych oraz tanecznych. Podczas zajęć i zabaw dzieci dowiedziały się jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności recytatorskie i przedstawiły przygotowane wcześniej wiersze poświęcone planecie Ziemi. Na koniec każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom „Przyjaciela Przyrody”. To był wspaniały, pouczający dzień, pełen wrażeń i uśmiechów, który na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Wychowawczynie grupy 0A