• Odwiedziło nas: 42043187

KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W KOLE

Drodzy uczniowie, Szanowni rodzice.

Po długim okresie nauki zdalnej i zasłużonych wakacjach uczniowie i nauczyciele wracają do szkoły. Od 1 września rozpoczynamy w naszej szkole nauczanie stacjonarne. Ze względu na zachowanie niezbędnych zasad bezpieczeństwa oraz niekorzystne warunki pogodowe rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się̨ indywidualnie z wychowawcami w salach lekcyjnych według harmonogramu zamieszczonego na szkolnej stronie internetowej.
Proszę uczniów i rodziców o zapoznanie się z procedurami jakie będą obowiązywały w naszej placówce od września. Znajdziecie je na szkolnej stronie w zakładce COVID-19 - ROZPORZĄDZENIA I PROCEDURY NA CZAS PANDEMII oraz w wiadomości przesłanej za pomocą dziennika LIBRUS.

Zasady organizacji pracy szkoły w okresie pandemii.

1.Do szkoły może przychodzić uczeń bez objawów chorobowych, sugerujących infekcję dróg oddechowych.
2.Opiekunowie odprowadzający dzieci mogą wchodzić tylko do przestrzeni wspólnej szkoły, zachowując odpowiedni dystans społeczny.
3.Wszyscy wchodzący do budynku mają obowiązek dezynfekcji rąk i zakrywania ust i nosa maseczką.
4.Przebywanie w szkole osób z zewnątrz zostaje ograniczone do niezbędnego minimum i tylko w wyznaczonych obszarach z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa.
5.Podczas poruszania się po korytarzu zalecane jest zakrywanie ust i nosa maseczką.
6.Po każdej lekcji pomieszczenia klasowe będą wietrzone.
7.Przypominam uczniom o zachowaniu odpowiedniego dystansu i częstym myciu rąk.
8.Każdy uczeń powinien mieć swoje własne przybory szkolne.
9.Rodzic poinformowany o objawach chorobowych dziecka jest zobowiązany do niezwłocznego odebrania go ze szkoły i poinformowania dyrektora szkoły o wyniku badania ucznia przez lekarza.
10.Rodzice dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej otrzymają na początku września instrukcję odbioru dziecka ze świetlicy bez wchodzenia na teren placówki.

Dyrektor SP nr 2 w Kole

Waldemar Pietrzak