• Odwiedziło nas: 42090537

Pracowita wiosna naszych wolontariuszy

Uczniowie zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu uczestniczyli w "Światowym Dniu Zespołu Downa" oraz w spotkaniu dotyczącym Rad Młodzieżowych. Wydarzenia te - obok wielu działań, w które na co dzień zaangażowani są nasi wolontariusze - są inspiracja do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych i pomocowych.

20 marca 2018 r.  z okazji „Światowego Dnia Zespołu Downa” wolontariuszki Magdalena Tomczyk, Wiktoria Szabelska, Wiktoria Słodkiewicz, Weronika Sadowska pod opieką p. Anity Kalinowskiej wzięły udział w wyjątkowym widowisku pt. „Otwórzmy się na Bajkę” z udziałem osób z Zespołem Downa. Dzieci zafundowały widzom energetyczny występ, niesamowicie radosne piosenki, porywające układy taneczne, a wszystko to w pięknej, baśniowej oprawie. Dla wolontariuszy była to wielka przyjemność uczestniczyć w tak ważnym, wyjątkowym i pełnym wzruszeń wydarzeniu. Dla uczniów naszej szkoły to również możliwość spojrzenia  na chorobę z innej strony. Przecież prawie każdy zna jakąś osobę z zespołem Downa, która sobie świetnie radzi, jest dumą i radością swoich rodziców, nie jest kolejnym przypadkiem medycznym, ale ciekawą indywidualnością!!!

22  marca 2018 r. wolontariuszka Wiktoria Witkowska i opiekun Anita Kalinowska wzięły udział w szkoleniu zorganizowanym przez  Stowarzyszenie „Przyjaciele Św.  Mikołaja” w Kole pt. „ Aktywizacja społeczna młodzieży na przykładzie Rad Młodzieżowych” w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos. Temat Rad Młodzieżowych okazał się bardzo ciekawy i inspirujący, ale jednocześnie bardzo odległy, niepoznany, stawiający wiele pytań. Wielu z nas po raz pierwszy mogła usłyszeć o organie samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym jakim jest Rada Młodzieżowa.

Tekst: A. Kalinowska, fot: M. Klaczyński