tel. 63 2720398

e-mail: sp2kolo@wp.pl

Sportowy tydzień zawodników Zespołu Szkół nr 1 w Kole

Ostatni tydzień kwietnia obfitował w wiele wydarzeń sportowych w których brali udział młodzi sportowcy naszej szkoły.

W piątek piłkarze reprezentacji Szkoły Podstawowej uczestniczyli w eliminacjach międzygminnych turnieju „Wielkopolski Orlik Cup”, którego organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” z honorowym patronatem Wojewody wielkopolskiego. Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce i awansowali do finału powiatowego rozgrywek.

Wyniki meczy: SP 2 Koło : Sallus Przedecz 1:1; SP 2 Koło : SP 1 Koło  0:0, Sp 2 Koło : Orzeł Przedecz  4:0;  SP 2 Koło : SP Żarowo  5:0. Skład zespołu: Szymon Cudaków, Bartosz Grochulski, Dominik Pawlak, Damian Sobczak, Jakub Spławski, Konrad Lewandowski, Jan Nitecki, Kamil Goss, Arkadiusz Matyjasik.

W sobotę doskonale zaprezentowała się w Finale Wojewódzkim Indywidualnych Biegów Przełajowych, który odbył się w Żerkowie nasza najlepsza lekkoatletka Marta Zygmunt. Gratulujemy Marcie kolejnego sukcesu na arenie wojewódzkiej i przypominamy, że w ubiegłym roku na tych samych zawodach zajęła drugie miejsce.

I na deser dwa zwycięstwa w lidze seniorskiej odnieśli nasi korfballiści, którzy dwukrotnie pokonali brązowych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw zespół AKK AWF Warszawa 14:11 i 21:18. Tym samym zapewnili sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się 12 maja w kolskiej hali MOSiR. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców na to sportowe wydarzenie.

Opiekunem wszystkich sportowców jest Waldemar Pietrzak.