Konkurs piosenki "Szlagier" w Bydgoszczy.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 5 w Bydgoszczy w tym roku po raz dziewiąty organizował  Ogólnopolskie Spotkania z Muzyką Filmową i Musicalową SZLAGIER 2012. Wzięy w nim udzia uczennice naszej szkoły: Lenka Kowalska z klasy IV szkoły podstawowej i Daria Adamek z klasy III gimnazjum.

Festiwal jest jedną z pierwszych i największych imprez promujących muzykę filmową i musicalową w wykonaniu dzieci i młodzieży. Od dwóch lat MDK nr 5 gości w Bydgoszczy młodych, zdolnych wykonawców z całej Polski. W tym roku napłynęło ponad 100 zgłoszeń z całej Polski, z czego do ścisłego finału wyłoniono 46. W jury zasiadali w tym roku następujący artyści: Joanna Żółkoś-Zagdańska - wokalistka jazzowa, wykładowca śpiewu jazzowego w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, a także na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy; Marcin Naruszewicz – solista Opery Nova w Bydgoszczy: Piotr Komorowski – kompozytor, wykładowca w Instytucie Edukacji Muzycznej UKW, a także w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kutnie. Uczestnicy konkursu, którzy w większości są laureatami konkursów miejskich, wojewódzkich, ogólnopolskich czy międzynarodowych, prezentowali  w swoim obowiązkowym repertuarze utwór pochodzący z filmu, musicalu lub bajki.

Z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice: Daria Adamek z III kl gimnazjum. która wykonala piosenkę pochodzącą z filmu "Szkoła Uczuć" oraz Lenka Kowalska z IV klasy szkoly podstawowej  śpiewająca piosenkę z bajki "Mulan". Przygotowaniem młodych artystek do konkursu oraz opiekę nad nimi sprawowały panie Agnieszka Adamek i Monika Strugarek.

Po przesłuchaniach odbyly się warsztaty wokalne z liderem zespolu Leszcze Maciejem Miecznikowskim, który następnie uświetnił finałowy koncert "Szlagieru". Wykonał kilka zagranicznych utworów oraz porwał publiczność do wspólnego śpiewania hitów międzywojennej Polski.