Maratończyk zagra w Pucharze Świata w Holandii.

W dniach od 5 do 8 kwietnia  w miejscowości Leek (Holandia) odbędzie się 19 edycja Pucharu Świata juniorów starszych w korfballu. Polskę reprezentować będą aktualni mistrzowie kraju - zawodnicy kolskiego "Maratończyka", w którym większość stanowią uczniowie i absolwenci naszej szkoły.

W zawodach udział weźmie 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Polacy znaleźli się w bardzo silnej stawce drużyn z: Belgii, Tajwanu, Niemiec, Portugalii, Czech i reprezentacji Północnej Holandii.

"Losowanie było dla nas bardzo niekorzystne, ponieważ znaleźliśmy się w tak zwanej <<grupie śmierci>>. Gra w niej 5 zespołów z pierwszej dziesiątki rankingu światowego. Spróbujemy jednak powalczyć z zespołem Czech i Portugalii oraz Północnej Holandii. Pozostałe drużyny naszej grupy są poza naszym zasięgiem. Naszym celem jest znalezienie się w pierwszej ósemce, wyższa lokata była by miłą niespodzianką" - powiedział trener reprezentacji Polski Waldemar Pietrzak.

Skład Polskiej drużyny: Magdalena Kaczmarek, Dorota Szkalska, Ilona Goryszewska, Klaudia Majchrzak, Adrianna Belka, Paulina Sarniak, Kacper Nowak, Mateusz Pawłowski, Kamil Musialiński, Artur Smolarkiewicz, Konrad Myślewski, Adrian Łukasik, Kamil Przybylski.

Razem z drużyną, której trzon stanowią byli i aktualni uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Kole w roli opiekunów jadą też dyrektor Szkoły Lech Brzeziński i jego zastępca Michał Perzyński. "Przy okazji tego sportowego święta mamy nadzieję na nawiązanie szerszej współpracy z holenderskim klubem KV. Rodenburg i tamtejszą społecznością, a naszym klubem i szkolą. Planujemy zaprosić naszych holenderskich przyjaciół już jesienią na imprezy sportowe organizowane przez naszą Szkołę. Liczymy, że będzie to początek szerszej współpracy miedzy miastem Kołem, a holenderskim Leek" – zaakcentował zastępca dyrektora Michał Perzyński.