Uroczysta "Godzina Baśni"

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami...

Tak rozpoczęła się lekcja kl. IV A, 9 marca 2012 r.. Te nietypowe zajęcia z języka polskiego odbyły się nie w tradycyjnej formule, ale w formie konkursu wiedzy z poznanych baśni polskich i światowych, konkursu pięknego czytania, występów artystycznych i prezentacji strojów ulubionych baśniowych bohaterów. Efektem tegoż przedsięwzięcia było powtórzenie i utrwalenie wiadomości z poznanych baśni, a przy okazji zabawa i zdrowa rywalizacja. Zaangażowanie i emocje, które towarzyszyły lekcji, pozostawią ją we wspomnieniach każdego uczestnika.
          Zajęcia obserwowali dyrektorzy szkoły, wychowawczyni p. B. Bartłomiejczak, w jury pracowały: p. M. Strugarek, p. W. Tęgos i p. B. Oborska. Oprawę muzyczną przygotowała p. A. Adamek, dekorację sali p. W. Tęgos. Najbardziej zaangażowani uczniowie zostali wyróżnieni nagrodami w postaci książek i dyplomów, a wszyscy uczestnicy spotkania słodyczami.

Organizatorami całego projektu były: Alina Dolata – Kakoulidis oraz Beata Oborska.