A więc wiosna...

21 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 1 przywitali wiosnę piosenką, rysunkiem, tańcem i zagadkami ekologicznymi.  W tym samym czasie najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowywali w klasach pyszne, kolorowe, wiosenne kanapki. Kto miał szczeście - ten załapał sie na drugie śniadanie ;-). Przedszkolaki z zerówki powitały wiosnę dzień wcześniej.

Najstarsi uczniowie wzieli udział w turnieju klas IV - VI szkoły podstawowej i turnieju dla gimnazjalistów. Jedną z konkurencji była postać Pani Wiosny, w którą doskonale wcielili się chłopcy z klas II i III gimnazjum. Były także skecze, konkurs ekologiczno-przyrodniczy, konkurencje sportowe. Motywem przewodnim całej imprezy były słowa piosenki Skaldów pt. „Wiosna”.
       Wszyscy doskonale się bawili – zarówno nauczyciele jak i uczniowie, którzy podkreślali, że Pierwszy Dzień Wiosny nie musi kojarzyć się tylko z wagarami. Oby tego typu imprez było jak najwięcej.