Żywa lekcja historii.

8 marca w naszej szkole miała miejsce bardzo nietypowa, bo "żywa" - lekcja historii. Przeprowadziło je bractwo rycerskie KERIN.

Tzw.”żywe lekcje historii” są w ostatnich latach niezastąpionym środkiem dydaktycznym nauczycieli historii. Pozwalają one na przekazanie uczniom wielu wydarzeń, a jednocześnie daje możliwość ukazania detali,  których podręcznik nie jest w stanie przekazać. Dlatego bardzo ważne jest by taka lekcja była realistyczna i przeprowadzone na wysokim poziomie. I tak właśnie było podczas czwartkowego pokazu, który zorganizowała dla naszych uczniów nauczycielka historii, pani Iwona Domańska. Ciekawe historie opowiadane przez prowadzącego, liczne rekwizyty, w tym zbroje, biała broń i stroje z dawnych epok - to wszystko sprawiło, że na chwilę przenieśliśmy się w czasie.

Galeria zdjęć.