tel. 63 2720398

Z życia szkoły: klasa III B szkoły podstawowej.

Szybko minęło pierwsze półrocze, dużo się nauczyliśmy, zdobyliśmy nowe umiejętności, ale przecież w naszej szkole nie tylko się uczymy, lecz również doskonale bawimy. Postanowiliśmy wspólnie z naszą wychowawczynią panią Aleksandrą Pietrzak opisać Wam w krótkiej formie niektóre wydarzenia z życia klasy III b.

WRZESIEŃ

• Obchodziliśmy klasowy Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z klasy atrakcyjne upominki: biało-czerwone szaliki kibica. Chłopcy dumnie przechadzali się po klasie i korytarzu szkolnym podczas przerw międzylekcyjnych, wzbudzając duże zainteresowanie wszystkich uczniów szkoły.

PAŹDZIERNIK

• Wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Technik Ceramicznych, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej zatytułowanej „Jak to z Kołem było”. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy związanych z  naszym miastem. Po powrocie do szkoły wykonaliśmy prace plastyczne inspirowane zajęciami w muzeum.
• Wzięliśmy udział w konkursie plastycznym „Mój dom w kosmosie” zorganizowanym w ramach Programu Edukacyjnego ARISS przez Miejski Dom Kultury i Zespół Szkół Technicznych w Kole.
• Aktywnie uczestniczyliśmy w apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaprezentowaliśmy piosenkę pod tytułem „Kto to taki?” Nasze wykonanie podobało się wszystkim nauczycielom i uczniom.
• Nasza koleżanka Katarzyna Mazurczyk wzięła udział w konkursie ortograficznym „Powiatowy Mistrz Ortografii” zorganizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną.
•  Liczna grupa uczniów naszej klasy wzięła  udział w 31 Międzynarodowym Biegu Warciańskim. Mimo długiego dystansu udało im się z powodzeniem ukończyć bieg. Na mecie czekały na nich dyplomy i drobne upominki.

LISTOPAD

• Wybraliśmy się na cmentarz parafialny. Porządkowaliśmy mogiłę zbiorową poległych w czasie II wojny światowej. Po modlitwie zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd pomordowanym.
• Bawiliśmy się na dyskotece szkolnej i zabawie andrzejkowej, podczas której uczestniczyliśmy w różnorodnych konkursach i wróżbach.

GRUDZIEŃ

• W czasie klasowych mikołajek – obdarowaliśmy się upominkami i wspólnie wesoło się bawiliśmy.
• Zorganizowaliśmy klasową wigilię. Złożyliśmy sobie najlepsze życzenia świąteczne, dzieliliśmy się opłatkiem i wspólnie śpiewaliśmy kolędy.

STYCZEŃ
• Wspólnie z kolegami i koleżankami z naszej szkoły bawiliśmy się na zabawie choinkowej. Uczestniczyliśmy w konkursach z nagrodami: „Najlepsze przebranie”, „Bieg z piłeczką pingpongową na łyżce”, „Taniec wokół krzeseł”. Zwycięzcami konkursów zostali: Weronika Sadowska, Karolina Strzelińska i Bartłomiej Sobkowiak. Oprócz świetnej zabawy przy muzyce i konkursów odbyło się spotkanie z Mikołajem, który obdarował nas koszulkami z wydrukowanymi naszymi imionami

• Uczestniczyliśmy w ciekawej wystawie „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” w Muzeum Technik Ceramicznych”. Nasze koleżanki z klasy – Wiktoria Szabelska i Karolina Strzelińska, które uczęszczają na zajęcia Kółka Muzealnego pod kierunkiem kustosza Bartłomieja Grzanki, zapoznały nas z życiem zwierząt w epoce lodowcowej.

LUTY

• Zorganizowaliśmy klasowe walentynki. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory podczas wręczania i odczytywania własnoręcznie wykonanych kartek walentynkowych.
• Uczestniczyliśmy w apelu podsumowującym czytelnictwo w klasach I-III za pierwsze półrocze. Nasza koleżanka Magdalena Tomczyk uzyskała tytuł „Młodego czytelnika” biblioteki szkolnej. W nagrodę otrzymała pamiątkowy dyplom i książkę z nowoczesnej serii edukacyjnej dla dzieci pt. „Sama troszczę się o środowisko”.

Mamy nadzieję, że w drugim półroczu czeka nas równie wiele atrakcji.

Tekst: klasa III B z wychowawcąUśmiech