• Odwiedziło nas: 42034306

MISTRZOWIE U MARSZAŁKA.

Uczniowie naszej szkoły, jako uczestnicy finałów Turnieju "Orlika" spotkali się w Poznaniu z Marszałkiem woj. wielkopolskiego, Markiem Woźniakiem.

Zwycięzcy turnieju w kategorii chłopców starszych (ZS1 Koło), młodszych (UKS Trójka Szamotuły), oraz zdobywczynie srebrnych medali, dziewczęta 12-13 lat, odebrali gratulacje oraz nagrody - sprzęt sportowy.

Spotkanie odbyło się w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a oprócz p. Marka Woźniaka i przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego uczestniczył w nim m.in. wiceprezes klubu piłkarskiego Lech Poznań, Arkadiusz Kasprzak. Jak wspomniał Marszałek Województwa, widać po wynikach, że Wielkopolska okazała się najlepsza ze wszystkich regionów kraju. Spora w tym zasługa chłopców z Koła.

Na spotkaniu nie zabrakło także przedstawicieli telewizji, radia i prasy, które od początku zmagań relacjonują ich przebieg. Po oficjalnym wręczeniu nagród oraz gratulacjach od Marszałka, wiceprezes Lecha zaprosił zwycięskie szkoły na ligowy mecz "Kolejorza", na który bilety funduje szkole klub . Następnie chłopcy mieli wyjątkową okazję obejrzenia zaplecza stadionu miejskiego w Poznaniu - jednej z aren Euro 2012. Przewodnikiem był piłkarz Lecha - Jakub Wilk, który oprowadził młodych piłkarzy po miejscach niedostępnych dla zwykłych kibiców - pomieszczeniach klubowych, szatniach drużyny, centrum odnowy biologicznej.

Niestety, mimo iż każdy z zawodników otrzymał od Marszałka profesjonalną "futbolówkę", nie dane im było poćwiczyć na murawie poznańskiego stadionu gdyż...nie było tam trawy. Akurat trwała kolejna wymiana murawy...