• Odwiedziło nas: 42055570

POWSTANIE WIOSNY

W czwartek 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło im poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem tej pięknej pory roku.

Dzieci wyruszyły na wiosenny spacer, trzymając w rękach wykonane przez siebie marzanny. Idąc wiosennym korowodem, grając na instrumentach, żegnały zimę. Po powrocie do szkoły, przedszkolaki z dumą recytowały wiersz "Uciekaj Zimo". To ich pożegnanie z zimą i przywitanie wiosny. Marzanna, która symbolizowała zimę, została włożona do auta i odjechała hen daleko.

Na powitanie wiosny dzieci recytowały wiersz "Wiosna". Przy akompaniamencie ukulele zaśpiewały piosenkę "Przyszła wiosna do niedźwiedzia". Wesołe tańce i śpiewy towarzyszyły im przy piosenkach “Maszeruje wiosna” oraz “Wiosna” zespołu Skaldowie. Trzymając w rękach gałązki wiosenne, dzieci ozdobiły je kolorowymi kwiatkami z bibuły. Z taką piękna oznaką nadejścia wiosny w barwnym pochodzie, przedszkolacy wrócili do swoich klas.

Jesteśmy pewni, że starania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita do nas na dobre.

Więcej zdjęć można zobaczyć TUTAJ