tel. 63 2720398

Wigilia w ZS1

Do szkolnych tradycji - jak co roku, należy wspólne świętowanie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W przedświąteczny czwartek, w Zespole Szkół nr 1 przy ul. Poniatowskiego odbyło sie spotkanie wigilijne.

Tak naprawdę wigilii było kilka: uczniowie szkoły podstawowej wraz z nauczycielami świętowali w swoich klasach, a uczniowie gimnazjum, już po raz kolejny przystrajali stoły wigilijne na korytarzu swojej szkoły. Pojawiły się na nich przygotowane przez uczniów postne potrawy, nie zabrakło też opłatka i wspólnych życzeń.

Zanim jednak uczniowie i ich nauczyciele zasiedli do stołów, obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec odbyła się wigilia dla pracowników szkoły. Miłym akcentem było przybycie na nią wielu byłych pracowników szkoły - emerytowanych nauczycieli. Po krótkiej modlitwie i odśpiewaniu kolęd, wszystkim zebranym życzenia złożył ks. kanonik Józef Wronkiewicz, a zaraz po nim dyrektor placówki, pan Lech Brzeziński.