SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata, której tegoroczne hasło brzmi „Myślę, więc nie śmiecę”. W piątek, 17 września przedszkolacy i uczniowie klas 1–8 z dużym zaangażowaniem włączyli się do akcji. Wyposażeni w worki, rękawice i dobre humory grupy uczniów wraz z opiekunami sprzątali tereny wokół szkoły oraz wyznaczone wcześniej tereny sąsiadujące z naszą szkołą: place zabaw, osiedlowe skwery, parki, boiska, tereny zielone, uliczki i chodniki, lasek miejski.

Pracy było wiele, ale był to dobrze wykorzystany czas i praktyczna lekcja dbania o środowisko. Szkoda tylko, że pomimo wzrostu świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, ciągle jeszcze są osoby, które zanieczyszczają nasze najbliższe otoczenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w tegorocznej akcji Sprzątania Świata.