tel. 63 2720398

Akademia z okazji Święta Niepodległości

W przeddzień 11 listopada, Święta Niepodległości, w naszej szkole miała miejsce akademia, podczas której uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przypomnieli wszystkim zebranym drogę Polski do wolności.

Akademia odbyła się na sali gimnastycznej, wzieli w niej udział zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i gimnazjum. Wzruszający montaż słowno-muzyczny przypomniał widzom trudne, ale jakże chwalebne wydarzenia z historii naszego kraju. Na program akademii złożyły się wiersze, piosenki, opisy ważnych wydarzeń historycznych, występy zespołu flażoletowego, a nawet taniec ludowy. To wszystko sprawiło, że była to wyjątkowa i niezwykle ciekawa lekcja historii dla małych i dużych. Występy co chwila przerywały gromkie brawa publiczności.

Akademię przygotowały panie: Iwona Domańska, Anita Kalinowska, Elżbieta Kołodziejek i Katarzyna Żmijewska.