• Odwiedziło nas: 42059316

PIKNIK NAUKOWY - INTEGRACJA MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ W PROJEKCIE „RAZEM DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli na stanowiący zwieńczenia projektu "Razem dla lepszej przyszłości" – Piknik Naukowy. Wydarzenie odbędzie się dnia 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole, przy ul. Poniatowskiego 22, 62-600 Koło, w godzinach od 15:30 do 19:30.

Podczas pikniku będą prowadzone różnorodne zajęcia z obszaru nauki i nowoczesnych technologii oraz działania umożliwiające uczestnikom zapoznanie się z językiem i kulturą obu krajów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, wspólnej zabawy, integracji! Oczekujemy z niecierpliwością na Wasze przybycie.

Organizatorzy: KMO „Kolska Wyspa” i KMO „Zdobywcy Wiedzy”

Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” znalazł się w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu dla Klubów Młodych Odkrywców "Razem dla Lepszej Przyszłości", zorganizowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem tego prestiżowego konkursu jest integracja uczniów z Polski i z Ukrainy poprzez wspólne zaangażowanie w działalność Klubu Młodych Odkrywców, w ramach obszarów STEAM, TIK oraz Programu Ambasadorskiego Edukacji Kosmicznej, realizowanego przez Biuro ESERO. Inicjatywa nie tylko promuje rozwój wiedzy i kompetencji naukowych, ale również umożliwia dzieciom i ich rodzinom z Polski oraz Ukrainy eksplorację własnych języków i kultur poprzez wspólne działania oparte na eksperymentowaniu i konstruowaniu. W zajęciach klubowych uczestniczy sześcioro uczniów z Ukrainy. Zajęcia rozpoczęły się w styczniu. Wszyscy uczestnicy projektu obecnie intensywnie przygotowują się do nadchodzącego pikniku naukowego, planowanego na 12 kwietnia 2024 roku. Niewątpliwym wsparciem w realizacji projektu okazał się grant otrzymany z CNK za przygotowanie nagrodzonego wniosku konkursowego – projektu przedsięwzięcia.