• Odwiedziło nas: 41960533

SPOTKANIE Z PISARZEM

W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "A step to books' world" uczniowie klas siódmych uczestniczyli warsztatach prowadzonych przez pana Dariusza Rekosza - autora wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Było to wyjątkowe spotkanie, bo oprócz poznania tajników pracy twórczej uczniowie wzięli udział w warsztatach detektywistycznych.

Dariusz Rekosz jest znanym autorem licznych książek m.in. "Sekret starego zamczyska", "Bohdan Butenko - pinxit i cała reszta", "Zamach na muzeum Hansa Klossa", "Pocztówka z Toronto". Jest również autorem serii książek, których bohaterami są m.in. Arsene Lupin, Mors i Pinki, Czarny Maciek. Lista twórczości Dariusza Rekosza jest o wiele dłuższa, a oprócz działalności pisarskiej nasz gość tworzy również scenariusze filmowe i słuchowiska radiowe.
Podczas pobytu w naszej szkole pisarz opowiedział uczniom o swoim niezwykle ciekawym życiu oraz twórczości, przestawił też znane osobistości, z którymi miał okazję spotkać się w trakcie swojej wieloletniej pracy i licznych podróży. Najważniejszą jednak częścią spotkania były warsztaty detektywistyczne dla uczniów klas siódmych. Zanim przystąpili oni do rozwiązywania trudnych łamigłówek, poznali zasady szyfrowania wiadomości i inne tajniki pracy z tekstem. Tak o warsztatach pisze sam autor: „Chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania”
To było wspaniałe i niezapomniane spotkanie, które po raz kolejny wprowadziło uczniów w świat książek: "A step to books' world".
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.