• Odwiedziło nas: 41958383

KROK DO ŚWIATA KSIĄŻEK - DOROŚLI CZYTAJĄ DZIECIOM

W ramach projektu Erasmus+ "A step to book's world" w klasie 1B odbyło się wyjątkowe spotkanie, którego celem była promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Nasi pierwszoklasiści byli nieco zaskoczeni widząc, kto dziś przybył do ich sali, by czytać im historie jeżyka i jego przyjaciół. Naszymi gośćmi, a więc osobami, które na zmianę czytały książkę byli: Burmistrz m. Koła, dr. Krzysztof Witkowski, sierżant sztabowy Dorota Szczyżańska z kolskiej Policji, młodszy aspirant Hubert Zastawa - straż pożarna oraz dyrektor naszej szkoły p. Waldemar Pietrzak. Czytanie rozpoczęła wychowawczyni klasy p. Anna Machowicz, a zakończyła jedna z uczennic.

Spotkanie miało na celu pokazanie dzieciom, że czytają nie tylko rodzice, ale również osoby sprawujące ważne funkcje czy też przedstawiciele służb mundurowych.

Dzisiejsza akcja była jedną z wielu aktywności, jakie przeprowadzane są w szkole w ramach unijnego projektu Erasmus+.