• Odwiedziło nas: 42026272

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE ORAZ KAMPANIA ”ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ” - PODSUMOWANIE

W naszej szkole zostały przeprowadzone działania profilaktyczne mające na celu m.in. dostarczanie wiedzy i kształtowanie umiejętności bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów oraz ukazywanie uczniom zagrożeń i ochrona przed e-uzależnieniami, kształtowanie postawy asertywności, budowanie postaw sprzyjających tworzeniu prawidłowych relacji z rówieśnikami, sztuki podejmowania właściwych decyzji, przeciwdziałania przemocy i agresji w szkole.

W/w tematyka była podejmowana podczas zajęć edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez pedagogów z Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole oraz podczas spotkań z pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Ponadto po raz kolejny uczniowie przystąpili do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, w ramach której wykonali prace do konkursu plastyczno-literackiego pod hasłem: „Rosnę zdrowo”.

We wrześniu roku szkolnego 2023/2024 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, i tak laureatkami zostały dwie uczennice (autorki prac literackich):
1. Dagmara Kieszkowska kl. 7A

2. Antonina Wiśniewska kl. 6A

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się Miejskim Ośrodku Profilaktyki i Pomocy Rodzinie w Kole.

Gratulujemy!