• Odwiedziło nas: 42027814

„ADWOKATURA PRZECIWKO PRZEMOCY” - AKCJA EDUKACYJNA NACZELNEJ RADY ADWOKACKIEJ W NASZEJ SZKOLE

Akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas VII-VIII szkół podstawowych oraz liceów.
Organizatorem akcji jest Naczelna Rada Adwokacka i działające przy niej Komisje: Komisja Praw Człowieka, Komisja ds. Równego Traktowania, Zespół ds. Kobiet, Komisja Edukacji Prawnej oraz Komisja Wizerunku. Celem akcji jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy wśród młodzieży.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła znalazła się wśród 200 placówek z terenu całego kraju, w których przeprowadzone zostały zajęcia. Poprowadziła je mecenas Agnieszka Kornatowska z Kancelarii Adwokackiej „Stawski i Adwokaci” w Poznaniu, która jest absolwentką naszej szkoły.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas 7A, 7B i 8A. W trakcie przeprowadzonych lekcji pani mecenas wytłumaczyła naszym uczniom czym jest przemoc fizyczna, psychiczna i ekonomiczna, zwróciła uwagę na problematykę przemocy domowej, rówieśniczej oraz dyskryminacji a także powiedziała o tym w jaki sposób można na nie reagować.

Dziękujemy pani Agnieszce Kornatowskiej za kolejny pobyt w naszej szkole i przeprowadzenie ciekawych i bardzo przydatnych zajęć.

#Adwokaturaprzeciwkoprzemocy