• Odwiedziło nas: 42205251

Bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły - SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Corocznie w naszej szkole organizowane jest spotkanie z policjantem na temat „Bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły”. W tym roku szkolnym odbyło się ono 17 września 2021r. Uczestniczyły w nim dzieci oddziałów przedszkolnych oraz  uczniowie klas I-IV.

Funkcjonariusz Zespołu do Spraw Nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Kole  st. asp. Mariusz Rumiejowski zapoznał uczniów z podstawowymi przepisami ruchu drogowego oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym.

Najmłodsi uczniowie zdobywali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne z wykorzystaniem Miasteczka Ruchu Drogowego.

Podczas rozmowy z policjantem dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprawnie rozpoznawały i interpretowały znaki drogowe. Miały także okazję do czynnego udziału poprzez możliwość zadawania pytań, wyjaśniania  różnych sytuacji drogowych na konkretnych przykładach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kolorowy arkusz z planem lekcji.