• Odwiedziło nas: 42206468

SP 2 KOŁO GRA DLA KSAWIEGO!!!

W imieniu Dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego zachęcamy do wspierania finansowego naszego Absolwenta. Dziś jest to tyle i AŻ tyle co możemy dla naszego szkolnego bramkarza zrobić.

Zachęcamy do wpłat korzystając z linku: https://www.siepomaga.pl/ksawery-szymczak

Kim jesy Ksawery? Ksawery ma 19 lat, jest absolwentem naszej szkoły. Uczęszczał do oddziału sportowego o profilu piłki nożnej. To u nas w szkole piłka nożna dla Ksawerego zaczęła się na dobre. Swoją pracą treningową oraz podchodzeniem do codziennych obowiązków szkolnych i pozaszkolnych udowadniał niejednokrotnie, że stać go na wiele i przyszłość sportowa jest możliwa. Kiedy to w 2021 roku okazuje się, że jego występy na boiskach 3-ligowych otwierają wiele drzwi, dochodzi do wypadku, który próbuje te drzwi zamknąć...

Gdy Ksawery dziś wspomina wypadek, pamięta tylko tyle, że zauważył coś na jezdni autostrady i gwałtownie odbił kierownicą w drugą stronę. Stracił wtedy panowanie nad samochodem i kilkukrotnie dachował. Został zabrany helikopterem do szpitala w Łodzi w bardzo ciężkim stanie. Na miejscu przeszedł kilka skomplikowanych operacji ratujących życie. Ksawery doznał m.in. bardzo poważnego urazu kręgosłupa, który spowodował niedowład czterokończynowy. Dla młodego chłopaka, który jeszcze przed momentem każdą wolną chwilę spędzał na boisku, był to najgorszy z możliwych scenariuszy.

Szczęściem w tym wszystkim jest to, że Ksawery jest wybudzony, jest z nim kontakt, mówi. Okazało się również, że w jego rękach jest na tyle silne czucie, że potrafi nimi poruszać, potrafi sam podrapać się po twarzy.

Dla Ksawerego to światełko w tym długim i ciemnym tunelu, znak, że może być dobrze. Wiadomo już, że aby było to możliwe, będzie potrzebował bardzo długiej i intensywnej rehabilitacji.