• Odwiedziło nas: 42011173

Konkurs „Najaktywniejszy Klub Młodego Odkrywcy w Wielkopolsce” został rozstrzygnięty

Na początku maja bieżącego roku Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” działający przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole uczestniczył w Konkursie „Najaktywniejszy Klub Młodego Odkrywcy w Wielkopolsce”. Konkurs organizowało Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, które jest Partnerem Regionalnym Programu Klub Młodego Odkrywcy (KMO). Konkurs odbył się w ramach projektu: „Eksperymentujmy - propagowanie idei Klubów Młodych Odkrywców w Wielkopolsce”, który dofinansowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Jak podano w regulaminie celem konkursu było: promowanie na terenie Wielkopolski misji Programu Klubu Młodego Odkrywcy, nauczania przez eksperymentowanie (STEAM), nowatorskich sposobów na rozwijanie u uczniów i młodzieży kreatywności, motywacji, innowacyjności, ciekawości i rozszerzania zakresu posiadanej wiedzy oraz nagrodzenie najlepiej działających w Wielkopolsce Klubów Młodych Odkrywców. Adresatem konkursu były Kluby Młodych Odkrywców z obszaru Wielkopolski. Z przyjemnością zawiadamiamy, że pośród wielkopolskich KMO otrzymaliśmy pierwsze miejsce.

Przedstawiamy zwycięzców oraz wyróżnienia

I MIEJSCE
Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole im. A. Mickiewicza

Opiekunowie: Michał Kazimierczak, Jarosław Gałązka,  Adam Wilk (PAF),Wojciech Bukowiecki, Armand Budzianowski

Klub Młodych Odkrywców „ARCHIMEDES”
Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza w Skokach

Opiekun: Małgorzata Dudek

Klub Młodych Odkrywców „Klub Młodego Przyrodnika”
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Plewiskach

Opiekun: Klaudia Sobocińska

Klub Młodych Odkrywców „Mali Odkrywcy”
Publiczne Przedszkole nr 3 „Słoneczne” w Pleszewie

Opiekun: Dorota Waliszewska – Kot

Klub Młodych Odkrywców „Otwarte Głowy"
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Kaliszu

Opiekunowie: Katarzyna Kominek i Małgorzata Kędzierska

Klubu Młodych Odkrywców „Fluoryt” w Branżowej Szkole I Stopnia przy Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie im. Janusza Korczaka

Opiekun Beata Osiejewska

Klub Młodych Odkrywców „Junior Odkrywca” Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie

Opiekun: Izabela Szwarc

Gratulujemy wszystkim zespołom KMO.