Świat YouTube - „Co moje dziecko robi na YouTube”

Jak nastolatki korzystają z serwisu YouTube, kim są youtuberzy, jakie zagrożenia wiążą się z surfowaniem dzieci i młodzieży po platformie, jak korzystać z niej z pożytkiem? Na te i inne pytania nauczyciele i rodzice znajdą odpowiedzi w nowych materiałach edukacyjnych.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacjami, których celem jest przybliżenie spektrum czynności podejmowanych przez dzieci i młodzież na jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych, jakim jest platforma YouTube.  Jak pokazują  badania*, oglądanie krótkich filmów na YouTube to druga najpopularniejsza aktywność wśród polskich nastolatków w wieku od 12 do 17 lat (codziennie lub prawie codziennie korzysta z niego 72% młodzieży) – jest to zatem ważna część cyfrowej kultury młodych.

Rodzice, opiekunowie w nowych publikacjach znajdą  podstawowe fakty i informacje związane z korzystaniem z serwisu oraz praktyczne porady, przydatne podczas codziennego użytkowana mediów internetowych.

Źródło: SaferInternet