ŚWIATOWY DZIEŃ OSZCZĘDZANIA

Od zajęć świetlicowych poprzez zajęcia w klasach uczniowie włączyli się w obchody Światowego Dnia Oszczędzania - planowali listę oszczędnych zakupów, układali hasła o oszczędzaniu, wykonywali plakaty i rozwiązywali krzyżówki.

Uczniowie z klasy 3A planowali swoje działania dotyczące oszczędzania zapisując je w zeszytach. W klasie 2A uczniowie wykonali plakaty w ramach konkursu „Zaprojektuj kartę do bankomatu”, natomiast uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wykonali plakaty zachęcające do oszczędzania.
Opiekun szkolnego koła SKO w klasie 1A przeprowadził konkurs na temat podstawowych pojęć związanych z oszczędzaniem. Mimo swojego młodego wieku, dzieci wykazały się duuuużą wiedzą.
Dzięki działalności szkolnego klubu SKO Zielone Koło–SP2 uczniowie w październiku, miesiącu oszczędzania nauczyli się, że jeśli będą systematycznie oszczędzać, odmówią sobie czasem kilku drobnych przyjemności, to za rok o tej porze uzbiera się pokaźna sumka. Wniosek - warto swoje małe oszczędności odkładać do świnki skarbonki albo zostać członkiem SKO.