DORADZTWO ZAWODOWE ONLINE

Cool hunter, olfaktronik, etyczny haker, zadziczaczka, manager śmierci cyfrowej - mało kto wie, czym zajmują się ludzie wykonujący wymienione zawody. Uczniowie klasy 8A naszej szkoły poznawali podczas nietypowej lekcji „Doradztwa zawodowego” zawody przyszłości.

Zajęcia online na zaproszenie nauczycielki przedmiotu, pani Katarzyny Perkowskiej, przeprowadzili przedstawiciele Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego ​i Zawodowego w Koninie: pani Anna Koziarska i pan Przemysław Trawczyński.

Taka forma przekazywania wiedzy uatrakcyjnia lekcje, pogłębia wiedzę i rozwija zainteresowania. Prowadzący zachęcali uczniów do korzystania z wielu form kształcenia, jak również do kreatywnego wykorzystywania zasobów. Młodzi ludzie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, a także w quize, który podsumowywał zajęcia.

Lekcja online została przeprowadzona przy użyciu platformy edukacyjnej Microsoft Teams oraz ClickMeeting.

Mimo, że panuje pandemia, mamy do zaoferowania uczniom atrakcyjne zajęcia.