Sp2 - Zielone Koło uczy jak oszczędzać!

"Październik miesiącem oszczędzania" - to hasło znane od lat i aktualne do dziś. Chociaż Światowy Dzień Oszczędzania obchodzony jest  31 października to w naszej szkole oszczędzać można przez cały rok. Możliwość taką daje Szkolna Kasa Oszczędności. SKO to pierwsze mini konto z książeczką oszczędnościową, na której zapisywane są zgromadzone przez uczniów pieniądze. To system oszczędzania, który uczy dobrych nawyków systematyczności, oszczędności i rozważnego wydawania pieniędzy.

W ramach hasła  miesiąca za pośrednictwem Szkolnych Blogów promowaliśmy ideę oszczędzania i gospodarnego zarządzania pieniędzmi oraz zachęcaliśmy uczniów do odkładania środków na kontach poprzez podejmowanie różnorodnych działań. Przygotowano gazetkę ścienną zachęcającą do oszczędzania, odbywały się konkursy, spotkania, warsztaty, pogadanki, pikniki, specjalistyczne zajęcia.

Podjęte działania przyniosły efekt w postaci kilkunastu nowo założonych kont SKO, powiększeniu swoich oszczędności przez uczniów oraz pozyskaniu wiedzy na temat sposobów odkładania pieniędzy.

Opiekunami szkolnego klubu SKO są p. Jolanta Mikołajczyk i p. Agnieszka Lubczyńska.

Więcej informacji o tym, w jaki sposób uczą się oszczędzać nasi uczniowie znajduje się na stronie: https://www.szkolneblogi.pl/blogi/zs1-w-kole/