Poznaj EarthKAM – posmakuj sztuki fotografii satelitarnej w projekcie ARISS

Uczestnicy projektu ARISS ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, Liceum Ogólnokształcącego w Kole oraz Szkoły Podstawowej w Brdowie wezmą udział w tegorocznej letniej misji EarthKAM 2020r. dzięki współpracy z Klubem Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”  działającym przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole.

Najbliższa misja - a zarazem sesja fotografii satelitarnej - rozpocznie się już niebawem: trwać będzie od 14 do 17 lipca 2020r. Zatem zapraszamy chętnych uczniów do udziału w tej misji i do fascynującej przygody wykonania choćby kilku własnych zdjęć odsłaniających tajemnice naszego globu za pomocą aparatu fotograficznego umieszczonego na pokładzie  Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

EarthKAM to projekt edukacyjny sponsorowany przez NASA. Powstał dzięki inicjatywie pierwszej amerykańskiej astronautki - dr fizyki Sally Ride.

Dzięki projektowi uczniowie z całego świata mogą wykonywać zdjęcia powierzchni Ziemi przy pomocy aparatu cyfrowego znajdującego się na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK, ang. ISS), orbitującej 320 - 400 kilometrów nad powierzchnią naszej planety z prędkością ponad 28 000 kilometrów na godzinę.

Każdego roku odbywają się trzy lub cztery misje satelitarne, w których mogą uczestniczyć uczniowie z różnych krajów świata zainteresowani fotografowaniem i poznawaniem piękna naszej planety przy wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK).

Zdjęcia:  www.earthkam.org