WYCIECZKA ZAWODOZNAWCZA KLAS ÓSMYCH DO GABINETU FIZJOTERAPII

22 lutego 2020 r. uczniowie klas 8a i 8b w ramach zajęć z doradztwa zawodowego odwiedzili Dora-Med Gabinet Fizjoterapii i Terapii Manualnej pani Doroty Klapczyńskiej.

Pani Dorota szczegółowo opowiedziała uczniom o pracy, którą z zaangażowaniem wykonuje. Wytłumaczyła, jaką drogę edukacyjną trzeba przejść, aby zostać fizjoterapeutą. Wskazała możliwości kształcenia i predyspozycje (fizyczne i psychiczne) jakie należy posiadać, aby nieść pomoc osobom chorym czy cierpiącym. Mówiła o poszerzaniu zakresu posiadanej wiedzy (kursy, szkolenia) oraz o tym, czy łatwo jest znaleźć pracę w tym zawodzie. Do fizjoterapeuty trafiają pacjenci, którzy mają dolegliwości bólowe lub osoby po urazach, sportowcy, dzieci z wadami postawy. To zawód dla tych, którzy są otwarci, empatyczni i wrażliwi - tacy jak pani Dorota.

Pani Doroto, bardzo dziękujemy za to, że wyraziła pani zgodę na odwiedzenie gabinetu i tak ciekawie opowiedziała pani o wykonywanym przez siebie zawodzie.