• Odwiedziło nas: 41985411

NOWE PRZEDSIĘWZIĘCIE KMO „KOLSKA WYSPA”

Klub Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa” działający od lat przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kole ma przyjemność poinformować, że uzyskał akceptację ARISS – EUROPA dla wniosku o łączność na żywo z astronautą ISS.

W związku z tym uczniowie i nauczyciele trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Brdowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole przystępują do realizacji wspólnego projektu edukacyjnego w zakresie STEAM i TIK, który ma się zakończyć rozmową na żywo – poprzez łączność radiową - z astronautą przebywającym w czasie połączenia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (MSK/ISS).
Myślimy, że kolejne przedsięwzięcie KMO „Kolska Wyspa” może być dla uczniów niezapomnianą przygodą.