• Odwiedziło nas: 42004651

Kwestowaliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia 2020r. odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.” Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami włączyli się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W wielu miejscach w Kole kwestowało 22 uczniów. Akcją koordynowały panie Anita Kalinowska i Elżbieta Karaszewska.

W tym dniu na kolskim stadionie odbył się bieg, którego uczestnicy wsparli WOŚP. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie naszej szkoły wspierali organizatorów II Biegu „Policz się z cukrzycą”. Dzieciom przypadł zaszczyt wręczania medali. Nad uczniami opiekę sprawowała pani Elżbieta Karaszewska.

Do akcji przystąpili również harcerze ze Szczepu im. Zawiszy Czarnego w Kole przy Szkole Podstawowej nr 2 pod opieką druhen Elżbiety Biskupskiej i Edyty Sławińskiej.