• Odwiedziło nas: 41927271

Październik w klasie 2B

Hasłami przewodnimi październikowych zajęć edukacyjnych w klasie 2b były: „Październik miesiącem oszczędzania” oraz „Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”.

Na zajęciach uczniowie pracując w grupach przedstawili pracę plastyczną na temat ,,Co można oszczędzać?’’. Uzasadnili, że może to być woda, energia elektryczna, gaz oraz pieniądze. Pokazali też, że trzeba umiejętnie korzystać z darów przyrody. Należy ją chronić i szanować poprzez m.in. zbieranie makulatury, nakrętek i zużytych baterii. Tematyką zajęć „Książka nas łączy” było zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci. Wychowawczyni klasy pani Aleksandra Pietrzak, nauczyciel wspomagający pani Anna Schweda oraz uczniowie z zainteresowaniem czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Na ich podstawie dzieci wykonały kolorowy plakat związany z czytelnictwem.

A. Pietrzak