• Odwiedziło nas: 41934150

Doradztwo zawodowe w naszej szkole

W ramach przedmiotu "Doradztwo zawodowe" uczniowie naszej szkoły realizują szereg zadań związanych z nabywaniem wiedzy i umiejętności dotyczących ich przyszłości edukacyjno-zawodowej. Doradztwo zawodowe to nie tylko wiedza teoretyczna przekazywana przez nauczyciela-specjalistę podczas zajęć lekcyjnych, ale również wycieczki do zakładów pracy i poznawanie specyfiki różnych zawodów.

Uczniowie klas siódmych i ósmych przez kilka ostatnich miesięcy poznawali specyfikę różnych zawodów, m. in. policjanta, florystki, mechanika samochodowego, kosmetyczki. Wizyty te dały uczniom możliwość bezpośredniego kontaktu z osobami wykonującymi dany zawód oraz sprawdzenie własnych predyspozycji. Dla wielu z nich spotkania w zakładach pracy były pierwszymi tego typu doświadczeniami więc wykazywali oni duże zainteresowanie oraz zaangażowanie. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, mieli możliwość wykazania się kreatywnością i zdolnościami manualnymi odkrywając swoje predyspozycje zawodowe.

Dodajmy, że tematyka doradztwa zawodowego wdrażana jest w naszej szkole na wszystkich poziomach edukacji - od odziałów przedszkolnych zaczynając, na klasach gimnazjalnych kończąc.