• Odwiedziło nas: 41918575

Szkolne jasełka oraz opłatkowe spotkania uczniów, pracowników i emerytów

W ostatnim dniu przed przerwą świateczną szkołę wypełniły dźwięki kolęd, zapachy wigilijnych potraw i bożonarodzeniowa atmosfera. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli jasełka, dyrektor Lech Brzeziński złożył wszystkim obecnym życzenia świateczne, a następnie rozpoczęły sie klasowe spotkania opłatkowe. Po południu miała miejsce wigilia dla obecnych i byłych pracowników szkoły.

W świąteczny nastrój wprowadziło nas przedstawienie jasełkowe, zaprezentowane przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Lubczyńskiej i Renaty Krauze-Witkowskiej, a następnie uczniowie rozeszli się do sal, gdzie odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Pięknie przystrojone stoły, a na nich smaczne wigilijne potrawy to zasługa rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji klasowych spotkań. W klasach dekorowano także pierniczki, śpiewano i grano kolędy, a nauczyciele czytali dzieciom wigilijne opowieści. A kto już skończył świętować z kolegami z klasy i wychowawcą, ruszył w poszukiwaniu kolejnych nauczycieli i pracowników szkoły, by złożyć im życzenia i podzielić się opłatkiem. Jak co roku odwiedzili nas również absolwenci szkoły.

Ostatnim akcentem dnia było spotkanie nauczycieli i pracowników szkoły oraz emerytów, o których nigdy nie zapominamy. Świąteczne życzenia przekazali nam również obecni na spotkaniu ks. kanonik Józef Wronkiewicz, Burmistrz Miasta Koła Krzysztof Witkowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Sobolewski.