• Odwiedziło nas: 41933529

Andrzejkowe wróżby i zabawy w grupie 0 A

"Andrzejkowe dzisiaj święto, co się nam wywróży? Mamy miskę pełną wody, wosk w garnuszku i klucz duży". Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie Andrzejkowe grupy przedszkolnej 0A. A co było dalej - zachęcamy do lektury.

W tym wyjątkowym dniu nie mogło zabraknąć wszystkich popularnych wróżb i  przepowiedni. Dzieci poznały staropolska tradycję Andrzejek, oraz znaczenie przedmiotów, kolorów i liczb. Znają już zawody, które będą  wykonywać kiedyś, gdy dorosną i wiedzą jakie niespodzianki szykuje im przyszłość. Po każdej wróżbie uczyliśmy się zaklęcia, które miało sprawić, że wróżba ma się spełnić. Wróżby przeplatane były tańcami i pląsami przy muzyce. Dzieci świetnie się bawiły w miłej i radosnej atmosferze i miały świadomość, że to fajna zabawa.

Tekst: wychowawczynie