Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1306116
  • Do końca roku: 341 dni
  • Do wakacji: 149 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.
  Po prostu życie naszych szkół i klubu sportowego    Społeczność kolna Zespołu Szkół nr 1 w

Aktualności

Uczciliśmy pamięć bohaterów Powstania Styczniowiego

    Wraz z pocztami sztandarowymi oraz władzami miasta delegacja naszej szkoły uczciła pamięć bohaterów Powstania Styczniowego uczestnicząc w uroczystości z okazji 155 rocznicy wybuchu niepodległościowego zrywu.

Harcerze pomagają przytulisku dla psów

    Zbiórka karmy oraz koców dla zwierząt z kolskiego przytuliska "Psia nadzieja" trwała od grudnia i dzięki zaangażowaniu harcerzy i zuchów zakończyła się sukcesem. W sobotę 13 stycznia zuchy ze szczepu Zawiszy Czarnego wraz z rodzicami i druhnami udały się do mieszczącego się przy ulicy Bursztynowej przytuliska, gdzie przekazały zebrane dary.

 

Kwestowaliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

     Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny kolski finał zakończył się zebraniem kwoty 96 105,62 złotych, do czego przyczynili się uczniowie naszej placówki oraz harcerze z działającego przy szkole szczepu Zawiszy Czarnego, którzy łącznie zebrali 9 350  złotych! Szefem kolskiego sztabu WOŚP był dyrektor szkoły Lech Brzeziński.

 

Podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Szkolne przygody małego Mikołaja”

     W dniu 10 stycznia w świetlicy Internatu SOSW w Kole odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno-literackiego „Szkolne przygody małego Mikołaja”. W konkursie wzięli licznie udział uczniowie naszej szkoły, a Emilia Majka z klasy trzeciej została jego laureatką. 

Trener Waldemar Pietrzak trzeci w Wielkopolsce!

   Trener kolskich korfballistów, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole Waldemar Pietrzak zajął trzecie miejsce w plebiscycie MISTRZOWIE SPORTU "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii trener. Gratulujemy!!!

Najnowsza produkcja filmowa: "Wigilia i jasełka 2017"

    Dziewczęta i chłopcy z klas trzecich gimnazjum uczestniczący w zajęciach innowacji artystycznych "Szkolna pracownia wyobraźni i mediów" przygotowali kolejny film. Tym razem jest to relacja ze spotkania opłatkowego i szkolnych jasełek, które odbyły się 22 grudnia 2017 roku.


Co słychać u naszych zuchów i harcerzy?

    Zbiórki, rajdy, wycieczki, obozy, złazy harcerskie - to życie naszych druhen i druhów. Ale są też wróżby, tańce i zabawa - jak podczas harcerskich Andrzejek, a także chwile radosnej zadumy i świątecznych życzeń - jak podczas spotkania opłatkowego.

Konkurs plastyczny PiM Biblioteki Publicznej w Kole

     Za pośrednictwem naszej strony internetowej zachęcamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym: " Sprawiedliwa wśród Narodów Świata", który organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kole. 

Szkolny blog SKO z nagrodą miesiąca

    Szkolny blog SKO jest niezwykle popularny nie tylko wśród uczniów naszej szkoły, ale i wśród SKO-wiczów z całej Polski. Dowodem uznania jest Nagroda Miesiąca, którą przyznano za wzorcowe przedstawienie i promowanie tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Głosowanie na Martę Zygmunt - plebiscyt Głosu Wielkopolskiego

     Zachęcamy do głosowania na naszą absolwentę - Martę Zygmunt - w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na sportowca roku w kategorii junior. Marta jest triathlonistką osiągającą sukcesy na szczeblu krajowym, znakomicie reprezentuje i promuje nasze miasto. Nominowana w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na Juniora Roku!!!

Świąteczne polowanie na bombki z kodami QR

     Uczniowie klasy 6B uczestniczący w projekcie eTornister doskonale znają wielkanocą zabawę polegającą na poszukiwaniu pisanek przy użyciu czytnika kodów QR. Tym razem na lekcji języka angielskiego zadaniem uczniów było polowanie na bombki.

Nowy filmik naszych uczniów: NAUKOBUS

     Dziewczęta i chłopcy z klas trzecich uczestniczący w zajęciach innowacji pedagogicznych "Szkolna pracownia wyobraźni i mediów" przygotowali kolejny filmik - tym razem jest to krótka relacja z wizyty mobilnego laboratorium i wystawy NAUKOBUS, która gościła w naszej szkole.


Szkolne jasełka i opłatkowe spotkania uczniów, pracowników i emerytów

    W ostatnim dniu przed przerwą świateczną szkołę wypełniły dźwięki kolęd, zapachy wigilijnych potraw i bożonarodzeniowa atmosfera. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli jasełka, dyrektor Lech Brzeziński złożył wszystkim obecnym życzenia świateczne, a następnie rozpoczęły sie klasowe spotkania opłatkowe oraz wigilia obecnych i byłych pracowników szkoły.

Przedszkolna wigilia sześciolatków

"Wigilią pachnie cały dom, o bliskich myśli każdy.

Zapal choinkę, wyjdź przed dom, poszukać pierwszej gwiazdy."

 

19 grudnia 2017 roku tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia dzieci z grupy 0a przedstawiły rodzicom i przybyłym gościom bożonarodzeniowe jasełka. 

Spotkania opłatkowe i jasełka przedszkolaków

     Przy świątecznej szopce, suto zastawionych stołach i przy dźwiękach kolęd odbywają się opłatkowe spotkania przedszkolaków. Tradycyjnie też dzieci, przebrane za Świętą Rodzinę, pastuszków i aniołki, prezentują jasełka. 

Co słychać u maluszków z grupy 0D?

   Wiele działo się u przedszkolaków z grupy 0D w listopadzie i grudniu. Zapraszamy do lektury o najciekawszych wydarzeniach, którymi żyły nasze maluszki w ostatnich tygodniach oraz do obejrzenia ogromnej galerii zdjęć. 

Przedszkolaki na sportowo

   Zawody sportowe dla przedszkolaków odbyły na hali MOSIR-u i brały w nim udział reprezentacje ze wszystkich przedszkoli w mieście Kole. Nasze sześciolatki, ubrane w nowe, czerwone stroje sportowe zakupione przez szkołę nie tylko znakomicie się prezentowały, ale i świetnie się bawiły.

Wygrywamy turniej sportowy "1001 GRA"!

    Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie w turnieju "1001 GRA", pokonując pozostałe kolskie szkoły podstawowe. Warto dodać, że również w ubiegłym roku nasza szkoła była najlepsza w zawodach rozgrywanych w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole.


Wycieczka do wioski Świętego Mikołaja

   W dniu 13 grudnia dzieci z oddziału 0B wraz z wychowawcami odwiedziły Skansen Bicz – Wioskę Świętego Mikołaja. Maluchy spotkały się ze Świętym Mikołajem, uczestniczyły w zajęciach plastyczno-edukacyjnych w pracowni Elfów, śpiewały kolędy, ubierały żywą choinkę, wyrabiały i piekły pierniki z panią Zimą i panią Mikołajową. 

Waldemar Pietrzak nominowany - plebiscyt Głosu Wielkopolskiego na trenera roku!

   Trener kolskich korfballistów, nauczyciel naszej szkoły Waldemar Pietrzak nominowany do plebiscytu Głosu Wielkopolskiego na trenera roku!!! Więcej informacji o głosowaniu na stronie Głosu Wielkopolskiego - KLIKNIJ TUTAJ