Szóstoklasiści piszą sprawdzian.

Jesteś tu: » Strona startowa » Szóstoklasiści piszą sprawdzian.

Szóstoklasiści piszą sprawdzian.

Dla uczniów kończących szkołę podstawową dziś ważny dzień: sprawdzian szóstoklasisty. Tuż przed godziną 9:00 wybraliśmy sie z aparatem by podejrzeć nieco zestresowanych, ale pełnych optymizmu uczniów. Życzymy im powodzenia i połamania długopisów!

Po raz pierwszy powszechny sprawdzian dla uczniów kończących szkołę podstawową przeprowadzono w 2002 roku. Jego celem jest sprawdzenie opanowania umiejętności niezbędnych na wyższym etapie kształcenia - czyli w gimnazjum i przydatnych w życiu. Z pewnością pierwszy tak poważny egzamin to wielkie wydarzenie, tym bardziej trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

A już niedługo "mała matura", czyli przeprowadzany na nowych zasadach egzamin gimnazjalny.

Galeria zdjęć.