Dzień dobry!!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów, a także o naszych przedsięwzięciach
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.

Dzisiaj na tablicy

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

WNIOSKI O PRZYJĘCIE:

do oddziałów przedszkolnych – od 15 marca 2024 r.
do klas pierwszych – do 29 marca 2024 r.
do klasy pierwszej o profilu sportowym– do 29 marca 2024 r.
do klasy czwartej o profilu sportowym– do 29 marca 2024 r.

Wszelkie niezbędne informacje, szczegółowy terminarz oraz dokumenty
i wnioski do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

„DWÓJKA” ZAPRASZA!

Ósmoklasiści, Wielkopolski Kurator Oświaty informuje o terminach składania dokumentów oraz przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego na terenie województwa wielkopolskiego na rok szkolny 2024/2025 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, tj.:
• liceum ogólnokształcącego,
• technikum,
• branżowej szkoły I stopnia,

• klas wstępnych w publicznych szkołach ponadpodstawowych.

WIOSENNY TYDZIEŃ

Samorząd Uczniowski serdecznie zaprasza wszystkich uczniów oraz chętnych nauczycieli do wspólnej zabawy i radosnego powitania wiosny.
Niech moc wiosennego słońca i kreatywności będzie z Wami!

AKCJA CHARYTATYWNA "SOCKTOBER"

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Zespołu Downa nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej "SOCKTOBER" organizowanej przez SOSW im. Św. Mikołaja w Kole. Zbieramy kolorowe skarpetki, które zostaną przekazane dzieciom z Domów Dziecka.

Zbiórka trwa do 19 marca (wtorek).

Skarpetki (NOWE) prosimy dostarczać do świetlicy szkolnej.

Zapraszamy do włączenia się do akcji.

Nowe piłki

Rada Rodziców, we współpracy z oddziałami przedszkolnymi oraz klasami 1-3, zainwestowała w zakup piłek do sali gimnastycznej. To świetna inicjatywa, która pozwoli dzieciom na aktywność fizyczną i rozwijanie umiejętności sportowych. Teraz każdy ma szansę na jeszcze więcej ruchu i zabawy!

SPOTKANIE Z PISARZEM

W ramach realizowanego przez naszą szkołę projektu Erasmus+ "A step to books' world" uczniowie klas siódmych uczestniczyli warsztatach prowadzonych przez pana Dariusza Rekosza - autora wielu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Było to wyjątkowe spotkanie, bo oprócz poznania tajników pracy twórczej uczniowie wzięli udział w warsztatach detektywistycznych.

DZIEŃ KOBIET W KLASIE 3A

Dnia 8 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nie inaczej było w klasie 3A. Chłopcy złożyli swoim koleżankom najlepsze życzenia, obdarowali dziewczynki zakupionymi oraz własnoręcznie wykonanymi „lizakowymi” kwiatkami i „czekoladkowymi” bilecikami. Nie zabrakło także tradycyjnego „Sto lat” oraz wspólnych zabaw muzyczno – ruchowych”.

DZIEŃ KOBIET W 5B

Uczniowie klasy 5B sportowej świętowali Dzień Kobiet w jednej z kolskich kawiarni. Były życzenia, kwiatki, ale nie mogło zabraknąć również deserów. W miłej atmosferze, rozmawiając spędzili wyjątkowy czas.

SŁODKI DZIEŃ KOBIET W 2A

Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 2A wzięli udział w warsztatach czekoladowych. Była to dla nich okazja do stworzenia słodyczy!

POWIATOWE ZAWODY W PIŁCE SIATKOWEJ

Uczniowie naszej szkoły w dniu 6 marca uczestniczyli w zawodach powiatowych piłki siatkowej. Dla naszych uczniów był to pierwszy start w tej dyscyplinie.
Nasi uczniowie świetnie się bawili. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy stanęli na podium.

ERASMUS+: WSPOMNIENIA Z TURCJI

W lutym uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole wzięli udział w dalekiej wyprawie do Adany w Turcji. Wspólnie z koleżankami i kolegami z innych krajów realizowali tam projekt Erasmus+ „A step to books’ world” – „Krok do świata książek”.

W ŚWIECIE DINOZAURÓW - DZIEŃ DINOZAURA W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Na tę okoliczność w grupach przedszkolnych 0A, 0B, 0D zorganizowane zostały zajęcia, które wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów.