Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1738249
  • Do końca roku: 20 dni
  • Do wakacji: 192 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.
 
zkół i espołu Szkół nr 1 w

Aktualności

Lekcja angielskiego "online" ze szkołą z Chicago

     To już kolejne z cyklu internetowych spotkań naszych uczniów z rówieśnikami ze szkoły  Saint John Brebauf z Chicago za pomocą komunikatora Skype. Tym razem tematyką rozmów były tradycje świąt obchodzonych w Polsce i USA oraz 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szkolny pokaz talentów - mikołajkowy "Mam Talent"

     Tegoroczne obchody Mikołajek były wyjątkowe - szóstego grudnia byliśmy świadkami pierwszej edycji talent-show "Mam Talent", w której wzięli udział utalentowani w różnych dziedzinach uczniowie. Zabawa była znakomita - co widać na załączonym filmie.


Przedszkolaki odwiedziły krainę Świętego Mikołaja

     Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0c wraz z wychowawcami uczestniczyły w wycieczce do Krainy Świętego Mikołaja w Kołacinku.  Celem  wycieczki było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia w naszej polskiej kulturze oraz przybliżenie dzieciom wiedzy na temat bajek, baśni, legend i opowiadań związanych z tematyką bożonarodzeniową, bajkową i zimową

I runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Juniorów Starszych w Korfballu

    W ostatnią niedzielę na kolskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji odbył się turniej I rundy Pucharu Polski w Quatro-Korfballu w kategorii juniorów młodszych (U16) oraz juniorów starszych (U19). W skład zespołów prowadzonych przez trenera Waldemara Pietrzaka wchodzą dziewczęta i chłopcy będący na co dzień uczniami klas sportowych naszej szkoły.

Andrzejkowe wróżby i zabawy w grupie 0 A

    "Andrzejkowe dzisiaj święto, co się nam wywróży? Mamy miskę pełną wody, wosk w garnuszku i klucz duży". Tymi słowami rozpoczęło się spotkanie Andrzejkowe grupy przedszkolnej 0A. A co było dalej - zachęcamy do lektury.

Informacja dla rodziców - zmiana terminu grudniowego dyżuru nauczycieli

Szanowni Rodzice i Opiekunowie! W związku z zaplanowanymi na 11 grudnia 2018 r. (wtorek, godz. 16:00) wywiadówkami, jutrzejszy dyżur nauczycieli został przeniesiony na ten sam dzień - 11 grudnia - w godzinach 17:00-18:00 

Żywa lekcja historii na 100-lecie odzyskania niepodległości

    Wspaniałą, żywą lekcję historii przeżyli uczniowie naszej szkoły: przenieśli się w czasie do roku 1918 i poznawali zawiłą, ale fascynująca historię odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Dzień Pluszowego Misia

    Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały nasze przedszkole. Przybyły wraz ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 23 listopada 2018r. przedszkolaki z grupy 0a i 0c obchodziły święto Pluszowego Misia.

Oddział przedszkolny "0 D" przedstawia: jesienne przygody maluchów

    Oddział przedszkolny „0 D” tworzą dzieci 3 i 4–letnie. Dzieci w grupie bawią się, uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, zapraszają do siebie różnych gości, odwiedzają ciekawe miejsca. Zapraszamy na relację fotograficzną z jesiennych przygód naszych maluchów.

Pasowanie na przedszkolaka - ważny dzień dla naszych milusińskich

     Dziś niezwykle ważny dzień dla naszych najmłodszych, czyli dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego 0D: pasowanie na przedszkolaka. W obecności rodziców i dyrekcji szkoły maluchy złożyły przyrzeczenie, a następnie zostały pasowane na przedszkolaka.

"Piękna Nasza Polska Cała" - konkurs recytatorski

    Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej odbył się VI Międzygminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków pod hasłem: "Piękna nasza Polska cała". Naszą szkołę reprezentował Maciej Ilek recytując wiersz K. Grochowskiej pt."Co to Jest Polska?".

Piłka ręczna - rozgrywki miejskie

    Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w miejskim finale rozgrywek w piłkę ręczną, które odbyły się na hali MOSiR w Kole. Drużyna prowadzona przez p. Marka Burdzińskiego awansowała do kolejnego etapu rozgrywek.

Uczniowie naszej szkoły laureatami konkursu SKO

    Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego "Poradnik o oszczędzaniu" zorganizowanego przez Szkolną Kasę Oszczędności przy Specjalnym Ośrodku Szklono-Wychowawczym w Kole oraz Filię dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole, pod patronatem PKO Banku Polskiego 1 oddziału w Kole. Wśród zwycięzców i wyróżnionych są uczennice i uczniowie naszej szkoły.

Wystawa "Planetobus" z Centrum Nauki "Kopernik" w naszej szkole

    Kilkanaście dni temu mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole dwudniową wystawę „Planetobus”, która przybyła na zaproszenie Klubu Młodych Odkrywców „Kolska Wyspa”. Kolejna to już wizyta Centrum Nauki Kopernik w progach naszej szkoły. Rok temu gościliśmy „Naukobusa” - tym razem mieliśmy możliwość zobaczenia i posmakowania tajemnic kosmosu.

Uroczyste obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

     Wielkie, narodowe święto - 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzone jest w szkole poprzez organizację wielu wydarzeń, imprez, wystaw i  konkursów, które odbywają się przez cały rok 2018. Jednak najważniejszymi momentami były uroczyste akademie: w piątek, 9 listopada dla uczniów klas IV-VIII i gimnazjum, a we wtorek 13 listopada dla uczniów klas I-III i przedszkolaków. 

Narodowe Święto Niepodległości w grupie 0 A

     Narodowe Święto Niepodległości obchodziliśmy w naszej grupie przedszkolnej w piątek, 9 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci wraz ze swymi rodzicami zebrały się w udekorowanej sali przedszkolnej , by uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. 

"Mały Patriota" i "Dla Niepodległej" - warsztaty dla przedszkolaków i rodziców

    Przedszkolaki z oddziałów 0B i 0C również włączyły się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W obydwu oddziałach odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, nie zabrakło także patriotycznych wierszy i pieśni.

"A to Polska właśnie" - wystawa w szkolnej bibliotece

    W bibliotece naszej szkoły ma miejsce wystawa pt. "A to Polska właśnie". Prezentowane są na niej albumy fotograficzne oraz książki związane z dziejami i pięknem naszej Ojczyzny.

HAPPENING PATRIOTYCZNY - FILM

      Zapraszamy na film ze środowego happeningu, a którego premiera odbyła się podczas dzisiejszej akademii. Przyjęty owacyjnie przez dzieci i nauczycieli, u wielu widzów wywołał ogromne wzruszenie.


 

Happening patriotyczny - z lotu ptaka

    W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się happening patriotyczny: na placu apelowym powstała wielka, żywa - bo złożona z postaci uczniów - liczba 100. Wydarzenie upamiętnione zostało filmem i zdjęciami lotniczymi wykonanymi przez p. Wiesława Karbowego.