Dzień dobry!!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów, a także o naszych przedsięwzięciach
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.

Dzisiaj na tablicy

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

WNIOSKI O PRZYJĘCIE:

do oddziałów przedszkolnych – od 15 marca 2024 r.
do klas pierwszych – do 29 marca 2024 r.
do klasy pierwszej o profilu sportowym– do 29 marca 2024 r.
do klasy czwartej o profilu sportowym– do 29 marca 2024 r.

Wszelkie niezbędne informacje, szczegółowy terminarz oraz dokumenty
i wnioski do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA.

„DWÓJKA” ZAPRASZA!

ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ

Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie naszej szkoły włączają się w ogólnopolski program "Zachowaj Trzeźwy Umysł", który w roku 2024 odbywa się pod hasłem „Bliżej siebie i innych, z dala od używek”.

PIKNIK NAUKOWY - INTEGRACJA MŁODZIEŻY POLSKIEJ I UKRAIŃSKIEJ W PROJEKCIE „RAZEM DLA LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”

Z prawdziwą przyjemnością zapraszamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli na stanowiący zwieńczenia projektu "Razem dla lepszej przyszłości" – Piknik Naukowy. Wydarzenie odbędzie się dnia 12 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Kole, przy ul. Poniatowskiego 22, 62-600 Koło, w godzinach od 15:30 do 19:30.

Podczas pikniku będą prowadzone różnorodne zajęcia z obszaru nauki i nowoczesnych technologii oraz działania umożliwiające uczestnikom zapoznanie się z językiem i kulturą obu krajów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału, wspólnej zabawy, integracji! Oczekujemy z niecierpliwością na Wasze przybycie.

Organizatorzy: KMO „Kolska Wyspa” i KMO „Zdobywcy Wiedzy”

WYMARZONY DZIEŃ Z MOJĄ RODZINĄ – KONKURS PLASTYCZNY

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w III edycji konkursu plastycznego organizowanego przez Miejski Ośrodek Profilaktyki i Pomocy Rodzinie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Koła i Rady Miejskiej Koła.

WIELKANOCNE ŚNIADANIE W PRZEDSZKOLU

Wielkanocne Śniadanie przedszkolaków to wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło dzieciom na wspólne celebrowanie tradycji wielkanocnych. Podczas śniadania, dzieci miały okazję skosztować tradycyjnych potraw wielkanocnych. To nie tylko smakowite doświadczenie, ale również okazja do poznania znaczenia tych tradycji i potraw.

WARSZTATY WIELKANOCNE W GRUPIE PRZEDSZKOLNEJ 0B

Rodzice wraz z dziećmi uczestniczyli w wyjątkowych warsztatach wielkanocnych, które przyniosły mnóstwo radości i uśmiechu na twarzach wszystkich obecnych.

PRZEDSZKOLAKI Z 0D PRZYGOTOWUJĄ SIĘ DO ŚWIĄT

Nasi przedszkolacy z grupy 0D z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do nadchodzących Świąt. W atmosferze radości i twórczej pracy dzieci wykonały piękne ozdoby świąteczne, które zdobią przedszkole.

EASTER EGG HUNT WITH QR CODES CZYLI SZUKANIE PISANEK ZA POMOCĄ KODÓW QR

Wielkanocne Poszukiwanie Jajek, znane jako “Easter Egg Hunt”, to popularna zabawa w Wielkiej Brytanii, która polega na szukaniu ukrytych świątecznych jajek. W naszej szkole, uczniowie klasy 7A mieli okazję doświadczyć tej tradycji w nieco inny, nowoczesny sposób. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie zostali wyposażeni w smartfony i wysłani na teren szkoły, aby odnaleźć ukryte kody QR. Każdy kod QR zawierał wskazówki napisane w języku angielskim, które prowadziły do miejsc, w których zostały ukryte jajka. To była nie tylko zabawa, ale także doskonała okazja do praktyki języka angielskiego.

DZIEŃ MATEMATYKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 0C

Dzieci w wieku 4 i 5 lat miały okazję uczestniczyć w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Zabawy te stanowią fundament logicznego myślenia, ale przede wszystkim dostarczają radości, uczą i rozwijają.

KONKURS RECYTATORSKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 0C

Z radością informujemy, że w naszym oddziale przedszkolnym 0C odbył się pasjonujący konkurs recytatorski. To wydarzenie, pełne emocji i talentu, przyciągnęło młodych widzów z oddziału 0B, którzy z zapartym tchem obserwowali występy swoich starszych kolegów.

POWSTANIE WIOSNY

W czwartek 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. To wyjątkowe wydarzenie pozwoliło im poznać tradycje i zwyczaje związane z powitaniem tej pięknej pory roku.