Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1384024
  • Do końca roku: 251 dni
  • Do wakacji: 59 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

 

Dzień dobry !!! Miło nam powitać Was w oficjalnym serwisie internetowym

Szkoły Podstawowej nr 2  im. Adama Mickiewicza w Kole

z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli
  i wszystkich zainteresowanych do odwiedzania naszej strony.
Można tu będzie znaleźć informacje o postępach dydaktycznych i wychowawczych,
sportowych i artystycznych naszych uczniów a także o naszych przedsięwzięciach 
i twórczych działaniach w różnych dziedzinach.
 
zkół i espołu Szkół nr 1 w

Dzisiaj na tablicy

  

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2018-2019

 

     W imieniu Dyrekcji oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi zapraszamy Państwa do podjęcia ważnej decyzji dotyczącej edukacji Waszych dzieci w klasach pierwszych, czwartych i siódmych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole oraz w oddziałach przedszkolnych i sportowych naszej placówki.

 

Wszelkie niezbędne informacje, szczegółowy terminarz oraz dokumenty i wnioski do pobrania znajdują się w zakładce REKRUTACJA - KLIKNIJ TUTAJ.

Aktualności

Gimnazjaliści piszą egzamin

    Dni 18-20 kwietnia to czas egzaminów gimnazjalnych: uczniowie klas trzecich rozpoczęli swój najważniejszy w życiu sprawdzian od przedmiotów humanistycznych, czyli języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie. Po nich gimazjalistów czekają testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych, a kolejnego dnia - z języków obcych.

Sukcesy naszych piłkarzy w eliminacjach Turnieju Orlika i WIMS

    Rozgrywki piłkarskie w ramach Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2018 oraz Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej trwają w najlepsze. Obydwie drużyny naszych piłkarzy zakwalifikowały się do rozgrywek rejonowych, wygrywając eliminacje miejskie i powiatowe.

Festiwal "Opole w Kole" - drugie miejsce naszej ekipy NRBN!

     Działający przy szkole zespół muzyczny o enigmatycznej nazwie NRBN zdobył drugą nagrodę podczas V Konkursu Piosenki "Opole w Kole". Naszym młodym muzykom gratulujemy występu i życzymy im dalszego rozwijania ich talentów! Zapraszamy do obejrzenia materiału video portalu e-kolo; występ naszego zespołu od minuty 3:13.

 


 

Co słychać u naszych Zuchów?

 Ostatnie miesiące upłynęły naszym zuchom pod hasłem opieki nad zwierzętami. Zbiórka karmy i odwiedziny w kolskim Przytulisku to był dopiero początek. 

Nie pal śmieci, nie truj dzieci!

    Problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nas wszystkich, a winne temu są nie tylko kominy wielkich fabryk i spaliny samochodów, ale i my sami. O "niskiej emisji", czyli o zaniczyszczeniu powietrza przez spalanie śmieci i innych odpadów w przydomowych piecach rozmawiali uczniowie podczas spotkań ze specjalistami z Poznania. 

Lekcja angielskiego "online" ze szkołą z Chicago

    W klasie szóstej odbyła się wyjątkowa lekcja języka angielskiego: za pomocą komunikatora SKYPE uczniowie naszej szkoły rozmawiali ze swoimi rówieśnikami z Chicago. 

W szkole już świątecznie, wiosennie...

    W szkole od kilku dni jest już wiosna i czuć nastrój zbliżających się świąt wielkanocnych: kicają zajączki, biegaja kurki, rośnie zboże, którego intensywnie zielony kolor cieszy oczy. Co najważniejsze - wielkanocne ozdoby są dziełem naszych zdolnych uczniów!

LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

  Przedstawiamy listę kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole z Oddziałami Przedszkolnymi i Sportowymi na rok szkolny 2018/2019. Dokument do wglądu znajduje się w gablocie szkoły.

Pomagaliśmy konińskiemu hospicjum - akcja "Żonkil Nadziei"

    Żółty żonkil jest symbolem akcji charytatywnej, w którą od wielu lat włączają się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. W niedzielę, 25 marca po raz kolejny grupa naszych wolontariuszy zbierała datki na pomoc Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Koninie. 

Poznajemy zwyczaje i tradycje wielkanocne

    Tuż przed Wielkanocą w grupie 6- latków odbyły się zajęcia nieco inne niż zwykle: wprowadziły one wszystkich w świąteczny nastrój. Celem zajęć było przybliżanie niektórych tradycji wielkanocnych.

Koło - figura niezwykła i inspirująca.

    Nauka przez zabawę, zabawa przez naukę - dzieci to lubią! Poznanie historii roweru i koła było okazją, by przedszkolaki dowiedziały się, gdzie można wykorzystać kształt okrągły; dzieci prezentowały swoje doświadczenia w kontaktach z takimi przedmiotami lub rzeczami, jak również obejrzały prezentację multimedialną na powyższy temat.

Z podwórka na stadion - Puchar Tymbarku

   Trzy drużyny wzięły udział w turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku na szczeblu powiatowym, który odbył się w Kole na hali MOSIR. Zwycięzcami zmagań zostali nasi chłopcy, którzy tym samym awansowali do kolejnej rundy rozgrywek. Już w kwietniu finał wojewódzki, a dalej... kto wie? Może uda się powtórzyć sukces z Turnieju Orlika 2011? Powodzenia!

 

Pracowita wiosna naszych wolontariuszy

    Uczniowie zaangażowani w Szkolnym Kole Wolontariatu uczestniczyli w "Światowym Dniu Zespołu Downa" oraz w spotkaniu dotyczącym Rad Młodzieżowych. Wydarzenia te - obok wielu działań, w które na co dzień zaangażowani są nasi wolontariusze - są inspiracja do udziału w kolejnych akcjach charytatywnych i pomocowych.

Pierwszy Dzień Wiosny w grupie przedszkolnej 0A

     W środę 21 marca dzieci z grupy 0A świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od wykonania pracy plastycznej na temat marcowej  pogody - czyli jak mówi przysłowie: „ W marcu jak w garncu”.

Pierwszy Dzień Wiosny

     Pierwszy Dzień Wiosny czyli 21 marca, zwany przez niektórych "dniem wagarowicza" upłynął w naszej szkole pod znakiem zamiany ról: uczniowie najstarszych klas wcielili się w role nauczycieli i dyrektora szkoły. Jak udał się ten edukacyjny eksperyment?

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej u przedszkolaków

    Nasze przedszkolaki z grupy 0D włączyły się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej, obchodzonego 20 marca. Z tej okazji dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowały prace plastyczne, które podziwiać możemy na gazetce.

Maluchy witają wiosnę!

    O uroczystym powitaniu wiosny pamiętały przedszkolaki i ich rodzice, przygotowując wiosenne śniadanie oraz inscenizację pożegnania zimy. Wspólną pracą plastyczną były także przepiękne kwiaty na powitanie Pani Wiosny.

 

 

Dzień Otwartych Drzwi za nami

    W ostatnią sobotę drzwi naszej szkoły otwarte były dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną placówki. Goście szkoły odwiedzali klasy i pracownie, rozmawiali z nauczycielami, uczestniczyli w pokazie robotów i raczyli się pysznymi smakołykami.

Piłka siatkowa - Memoriał Henryka Szurgota

    Memoriał Henryka Szurgota w siatkówce chłopców odbył się w niedzielę 18 marca na hali MOSIR w Kole. Wśród trzynastu drużyn rywalizujących w zawodach byli również chłopcy z naszej szkoły, którzy zaprezentowali się znakomicie. Jak burza przeszli przez eliminacje i półfinały i dopiero w meczu finałowym lepsza okazała się utytułowana drużyna Wilki Wilczyn.

Żegnamy zimę!

     Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wiosny: śpiewu ptaków, kwitnących kwiatów i ciepła. Już jutro pierwszy dzień wiosny! A zima? Też ją lubimy, pod warunkiem, że przynosi śnieg, a z nim mnóstwo zabawy i radości. Zimę żegnamy krótkim filmikiem z naszych śniegowych zabaw.