O zagrożeniach i odpowiedzialności - spotkanie z Policją.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kole, którego tematem były: "Cyberprzemoc, zagrożenia związane z zażywaniem substancji psychoaktywnych oraz odpowiedzialność prawna nieletnich".

Nie tak dawno kolscy policjanci edukowali najmłodszych omawiając zagrożenia związane z poruszaniem sie na drogach. Tym razem spotkanie skierowane było do starszych uczniów. Ciekawą i pouczającą prelekcję prowadzili mł. asp. Mariusz Rumiejowski oraz dzielnicowy Piotr Kowalski. Wskazywali oni na zagrożenia, mówili o odpowiedzialności prawnej młodych ludzi. Podawali ciekawe przykłady i radzili, jak uniknąć kłopotliwych i trudnych sytuacji, a także gdzie szukać pomocy. Sporo czasu poświęcili zagrożeniom związanym z korzystaniem z Internetu oraz o cyberprzemocy.