Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1326514
  • Do końca roku: 316 dni
  • Do wakacji: 124 dni

NAUKOBUS z Centrum Nauki Kopernik w naszej szkole!

   Wspaniałe eksperymenty i doświadczenia prosto z Centrum Nauki KOPERNIK to właśnie NAUKOBUS. Wystawa "Eksperymentuj" czyli mobilne laboratorium i centrum doświadczalne wraz z naukowcami przez dwa dni zachwycało uczniów i nauczycieli naszej szkoły.


 

    Przygotowanie do przyjazdu NAUKOBUSA do naszej placówki trwały od dłuższego czasu, ale bylo warto: zarówno maluchy jak i starsi uczniowie byli zachwyceni! Każda z klas uczestniczyła w doświadczeniach i pokazach, a naukowcy z Centrum Nauki Kopernik wyjaśniali wszelkie wątpliwości oraz odpowiadali na pytania. Najcześciej powtarzanym przez uczniów zdaniem było: "Czy możemy tu jeszcze zostać?" Jak widać jedna, a nawet dwie godziny "zabawy w naukowca" to za mało... Dodajmy, że jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Polsce, które odwiedził NAUKOBUS i chyba jedyną, w której przebywał aż dwa dni. W tym czasie odwiedzili nas również uczniowie kolskich szkół średnich i sporo innych gości. Wszystkim wystawa niezwykle się podobała.

    Koordynatorem wizyty Naukobusu był p. Michał Kaźmierczak, nauczyciel naszej szkoły, który w ramach szkolnego Klubu Młodych Odkrywców "Kolska Wyspa" od kilku już lat współpracuje z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie przy realizacji licznych i niezwykle rozwijających projektów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz materiałów video portali e-kolo i okraglemiasto.pl