Pielgrzymki do Częstochowy i Lichenia

Środa była dla nas dniem corocznych pielgrzymek: do Częstochowy na Zlot Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II oraz do Lichenia, gdzie spotykają się gimnazjaliści przystępujący do egzaminu bierzmowania.

Mimo, że nasze Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II jest wygaszane w związku z reformą oświaty, jednak pamięć patrona szkoły trwa i wciąż będzie kultywowana. Stąd też doroczny wyjazd uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów do Częstochowy. W spotkaniu papieskich szkół uczestniczyli przedstawiciele ponad 370 placówek oświatowych z całej Polski - ponad 15 tysięcy osób.

Z kolei uczniowie trzecich klas gimnazjum udali się do Lichenia na pielgrzymkę młodzieży z diecezji włocławskiej.