Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1326971
  • Do końca roku: 315 dni
  • Do wakacji: 123 dni

Dzień Marzyciela i Święto Kropki w świetlicy szkolnej

   Wiele ciekawego dzieje się w naszej szkolnej świetlicy: oprócz opieki, pomocy w odrabianiu lekcji, zabaw i gier wychowawczynie zachęcają dzieci do aktywności związanej z nietypowymi, często nieznanymi, ale ciekawymi "świętami". Tym razem był to Dzień Marzyciela oraz Międzynarodowy Dzień Kropki.

     Dnia 8 września w świetlicy szkolnej obchodzony był ogólnopolski Dzień Marzyciela. Uczniowie naszej szkoły w tym dniu mogli dać ponieść się swojej wyobraźni i przenieść się w świat marzeń.  Dzieci wypowiadały się na temat „Co to są marzenia?”, a także próbowały udzielić odpowiedzi na pytanie:  „Dla kogo marzenia są ważne i czy warto je realizować?”. W tym dniu mogliśmy wspólnie marzyć i bujać w obłokach. Dzieci chętnie opowiadały o swoich marzeniach, a następnie wypisały je na karteczkach, które później umieściły w specjalnej skrzyneczce i zakopały na szkolnym placu zabaw. Za kilka lat skrzyneczka zostanie odkopana i wtedy będzie można sprawdzic, czy marzenia dzieci się spełniły - czego oczywiście gorąco im życzymy!

     W piątek 15 września świetlica szkolna świętowała nietypowo: w tym dniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie, kiedy przyszli rano do szkoły, byli zdziwieni. Święto kropki? Przecież nie ma takiego święta! Ale o co chodzi? Jednak po całym kropkowym dniu wszystko zrozumieli.  Odbyło się wspólne słuchanie piosenki o kropce, grupowe kolorowanie, z którego później powstała galeria kropkowych prac. Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechu na twarzach dzieci.

 

tekst: wychowawczynie świetlicy szkolnej