Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1326973
  • Do końca roku: 315 dni
  • Do wakacji: 123 dni

Kolscy korfballiściu na turnieju w Prievidzy

    Po raz kolejny dziewczęta i chłopcy z działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole Uczniowskiego Klubu Sportowego "Maratończyk" Koło wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Korfballu w słowackiej Prievidzy. Wyjazd był okazją do nawiązania wszechstronnej współpracy nie tylko międzyklubowej, ale także między kolską szkołą i jedną ze szkół w Prievidzy.

     W turnieju uczestniczyli zawodnicy kadry U-17 i U-19 prowadzeni przez trenera Wlademara Pietrzaka i rozegrali spotkania z zespołami seniorskimi ze Słowacji, Czech i Węgier. Turniej był jednym z etapów przygotowań do przyszłorocznego Pucharu Świata Juniorów, który odbędzie się w holendreskim mieście Leeuwarden. Wyjazdy na Słowację, podobnie jak coroczne wyjazdy na turnieje do Holandii i Czech wpisały się już na stałe w kalendarz sportowy kolskiego klubu i szkoły. Poza zdobywaniem doświadczenia na arenie sportowej młodzi zawodnicy mają okazję poznawać swych rówieśników z innych krajów Europy i świata, ćwiczyć język angielski, nawiązywać przyjaźnie. Dodajmy, że zawodnicy ze Słowacji byli w naszym mieście już dwukrotnie, podobnie jak korfballiści z Holandii.

  Jednocześnie wyjazd ten dał możliwość nawiązania współpracy między samą szkołą, a jedną ze szkół słowackich. Mamy nadzieję, że rozmowy przeprowadzone przez dyrketora Lecha Brzezińskiego oraz jego słowacką odpowiedniczkę Janę Polakovicovą zaowocują współpracą nie tylko na polu sportu, ale również stałej wymiany międzyszkolnej. Już w tej chwili wiemy, że nasi słowaccy partnerzy są bardzo zainteresowani udziałem w organizowanych przez naszą szkołę międzynarodowych turniejach piłkarskich. Kolejne spotkanie planowane jest na czerwiec przyszłego roku w Kole, co będzie okazją do promocji sportu i naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą.